Hlavní navigace

RACK MONITORING: HLÍDEJTE TO DŮLEŽITÉ V OKOLÍ

[Tisková zpráva] Poseidon 3266 dodá do Vašeho NMS (Net Monitoring Systém) kromě hodnot teploty také detekci otevření dveří, výpadek ventilátoru nebo výpadek napájení.

Sdílet

HW group s.r.o, výrobce zařízení pro monitoring prostředí z České republiky představuje novou jednotku Poseidon model 3266. Novinka 3266 rozšiřuje možnosti předchozího modelu 3262 o detekci stavu na kontaktních vstupech, produkt podporuje síťové protokoly HTML, XML, SNMP a Modbus/TCP.

Použití jednotky Poseidon 3266 umožní včas varovat správce serveru na problém s rostoucí teplotou nebo vlhkostí v okolí serverů a dalšího IT vybavení. Stoupající teplota v okolí serveru se projevuje automatickým vypnutím serveru, někdy také zvláštními chybami. Server, který se vypnul kvůli vysoké teplotě je třeba manuálně zapnout, což může způsobit dlouhý výpadek technologie.

Poseidon 3266 rozšiřuje možnosti měření prostředí, například v 19“ rozvaděčích lze kromě teploty a vlhkosti detekovat otevření dveří racku nebo výpadek ventilátoru. Senzorem PowerEgg lze hlídat stav napájení 230V ze sítě nebo z UPS. Z bezpečnostního hlediska lze připojit senzor kouře, pohybu osob nebo detekci vody (průsak vody z klimatizace).

Okamžité hodnoty i upozornění na stav Alarm odesílá Poseidon 3266 po Ethernetu IP protokolem SNMP do centrálního NMS systému (například HP OpenView, IBM Tivoli, nebo menších). Nezávisle na centrálním dohledu jednoduše upozorní Emailem administrátora, že někdo otevřel dveře „jeho“ rozvaděče a v kolik hodin se tak stalo.

HW group s.r.o je dynamická firma z České republiky, od roku 2000 vyvíjí a prodává produkty v oblasti síťových technologií. Produktové portfolio firmy je zaměřeno na měření a sběr dat. Přibližně 60% produkce je určeno pro trh EU, 30% export mimo EU.