Hlavní navigace

RAD-OP představuje laserový bezdrátový spoj

[Tisková zpráva]

Sdílet

RAD-OP představuje laserový bezdrátový spoj

Nová společnost RAD-OP, patřící do širšího okruhu firem RAD Group, uvádí na trh svá první dvě řešení pro vysokorychlostní bezdrátové optické propojení ethernetových sítí. Optické spojení, realizované laserovými paprsky, nabízí šířku pásma 100 Mb/s nebo 1 Gb/s při dosahu až 120 m a je možno je použít k propojení budov přímo z okna do okna. Zásadní výhodou jsou u takto malého a pohodlně použitelného řešení přenosová rychlost, bezpečnost a pořizovací náklady.

Mezi největší přednosti první dvojice modelů RAD-OP100 a RAD-OP1000 patří právě možnost umístit vysílací/přijímací prvky uvnitř budov. Přesunutí aktivních prvků z tradičního místa – střechy – přináší vyšší míru zabezpečení celého spoje, neboť samotný optický přenosový paprsek je takto jen velmi těžko identifikovatelný, a navíc odposlech tohoto typu přenosu je i při jeho fyzické lokalizaci poměrně obtížný. Samotné vysílače/přijímače rovněž nejsou na volně přístupných plochách vystavovány rozmarům počasí a jsou přirozeně chráněny proti řízeným útokům s cílem vyřadit je z činnosti. Použitá technologie laserové optiky s sebou přináší řadu dalších výhod v podobě volného přenosového pásma bez nutnosti licencovat vysílací kmitočty a poměrně vysoké odolnosti proti některým atmosférickým je­vům.

Oba modely této řady jsou vyhrazeny k propojení vysokorychlostních ethernetových segmentů, čemuž odpovídá především nabízená šířka pásma. Rovněž fyzické zpracování a dostupná rozhraní předurčují zařízení k propojení LAN a jejich rychlému zprovoznění. Zařízení má hmotnost pouze 700g a velikost menšího datového projektoru. V kompaktním provedení je přímo vybaveno dvěma ethernetovými porty 100 či 1000BaseT pro napojení na lokální ethernetový segment bez nutnosti dalších rozhraní či zařízení. Díky mechanickému zpracování a jednoduchosti instalace, jež by neměla v běžných podmínkách překročit 30 minut, jsou rovněž vhodné pro realizaci dočasných spojů či síťových struktur, které je potřeba častěji fyzicky přebudovávat či přenášet. Možnost umístit zařízení „za okno“ tak významně snižuje související logistiku a náklady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).