Hlavní navigace

Rada ČT se zabývala volebním vysíláním České televize

[Tisková zpráva] Radní ČT se dnes zabývali hodnocením předvolebního a volebního vysílání České televize. Mezi hosty jednání byli kromě generálního ředitele Jiřího Janečka a ředitele programu Františka Lamberta také moderátor diskusních pořadů Václav Moravec, ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal, šéfredaktor zpravodajství Michal Petrov a šéfredaktor aktuální publicistiky Jiří Vondráček.

Sdílet

Rada konstatovala, že v historii, ať novodobé, natož té předlistopadové, se v žádném médiu na území ČR neodehrálo to, co v letošním roce od 2. 3. do 4. 6. v České televizi pod vedením Jiřího Janečka, když odvysílala 136,7 hodin předvolebního, volebního a povolebního vysílání na ČT1, ČT2 a ČT24. Představovalo to 119 samostatných pořadů. V roce 2002 to bylo jen 35 hodin vysílání včetně volebních vstupů.

Radní se zajímali o výpadek internetového serveru ČT během soboty 3. června 2006. Snahou ČT bylo nabídnout odhady i průběžné výsledky voleb na webových stránkách ČT a na portálu www.ct24.cz. Zvýšenou zátěž serveru během voleb pracovníci ČT očekávali, ale volební pat zájem uživatelů umocnil. Došlo – bohužel – k jeho výpadku, za což se Česká televize veřejnosti omluvila. Celou záležitost technicky zanalyzuje a vyhodnotí.

Během diskuse zazněla ze strany radních řada zajímavých podnětů, které Redakce zpravodajství v rámci neustálého zlepšování své služby veřejnosti zváží a přihlédne k nim při příštím volebním vysílání.

Radní ve svém usnesení ocenili výkon a nasazení všech pracovníků, kteří se na volebním vysílání podíleli, zejména pak moderátora politických diskusí ČT Václava Moravce.