Hlavní navigace

Ucelená řada firewallů USG Next Security Generation pro malé a střední firmy

[Tisková zpráva] Společnost ZyXEL Communications Czech představuje novou řadu USG „Unified Security Gateways“. Produktová řada se dělí na část high-end firewallů ZyWALL USG 300 a USG 1000 a nižší řadu do segmentu SMB ZyWALL USG 100 a USG 200. Výhodou je integrace 3 VPN standardů IPSec, SSL a L2TP IPSec.

Sdílet

ZyWALL USG 100
Firewall ZyWALL USG 100 nabídne komplexní úroveň zabezpečení malé sítě do 25 uživatelů. Zařízení disponuje sedmi gigabitovými ethernetovými porty, kde dva se dají využít jako WAN porty. Pět dalších je volitelně nastavitelných jako LAN/DMZ/WLAN. Slot PCMCIA a dva USB porty jsou určeny k připojení WLAN sítě nebo 3G/GPRS mobilního připojení.

ZyWALL USG 200
Firewall ZyWALL USG 200 nabídne komplexní úroveň zabezpečení střední sítě do 50 uživatelů. „Zařízení disponuje sedmi gigabitovými ethernetovými porty, kdy dva se dají využít jako WAN porty. Pro třetí port můžete volit mezi WAN nebo LAN/DMZ/WLAN. je naprosto volitelný WAN nebo LAN/DMZ/WLAN.“ Zařízení disponuje sedmi gigabitovými ethernetovými porty. Dva se dají využít jako WAN porty. Třetí port je volitelný a ostatní jako LAN/DMZ/WLAN.

Ostatní čtyři porty jsou volitelně nastavitelné jako LAN/DMZ/WLAN. Slot PCMCIA a dva USB porty jsou určeny k připojení WLAN sítě nebo 3G/GPRS mobilního připojení. Odkaz na obrázek v tiskové kvalitě: http://212.47­.15.115/MyWeb/pr/Gra­fika/USG_obraz­ky/

Doporučené koncové ceny bez DPH:
ZyWALL USG 100............. 11 500,–
ZyWALL USG 200............. 16 700,–

Firewall a jeho hybridní VPN
Doposud bylo IPSec VPN nejvyšší volbou zabezpečení na zařízeních ZyXEL. Zařízení USG integrují celkem tři rozdílné technologie zabezpečeného VPN spojení. Jedná se o dobře známý IPSec VPN, ale I nové SSL VPN a L2TP IPSec VPN. Každý z těchto VPN tunelů má jinou cílovou skupinu uživatelů, v závislosti na typu, který jim bude nejvíce vyhovovat. IPSec VPN je primárně určen k permanentnímu šifrovanému spojení mezi sítěmi, ale také pro mobilní cestující. L2TP IPSec je určen pro připojení většího počtu uživatelů s OS Windows, kde je tento klient již integrován. SSL VPN se dnes také prosazuje jako bezpečný bezklientský firemní přístup. Všechny tyto technologie je možno provozovat na USG firewallech současně.

Gateway antivirus
USG firewall funguje jako antivirová brána přímo na vstupu a výstupu dat do firmy a z ní. Můžete si zvolit mezi ICSA certifikovaným ZyXEL AV nebo Kaspersky AV a takto chránit síť před viry, trojskými koni a spywarem. Antivirová databáze obsahuje 3 200 až 9 000 signatur a kontrola může být prováděna na protokolech FTP, HTTP, SMTP, POP3 a IMAP4.

Intrusion detection & prevention „IDP“ – detekce a prevence útoků a provozu
IDP obsahuje více jak 2 300 signatur, které jsou vyhledávány v běžném provozu a blokovány. Detekujeme červy, trojské koně, backdoors, P2P sítě, komunikační software atd. Antivir blokuje před nákazou, IDP však blokuje vybrané typy provozu na síti. U P2P sítí je možné dokonce regulovat rychlost provozu.

Gateway antispam
ZyWALL USG 100/200 podporuje zdarma komunikaci s DNSBL „DNS Block List“ a také s Realtime Blackhole List „RBL“. Tyto databáze obsahují aktuální informace o rozesílatelích SPAMů a díky tomu může USG firewall tyto emaily označovat nebo mazat.

Dvojúrovňová bezpečnost
SSL a IPSec VPN může být chráněno nejen heslem a jménem, ale i jednorázovým autentifikačním generátorem. ZyWALL OTP generuje náhodná čísla, která jsou jedinečná a neopakující se. Toto číslo se zadává ke standardnímu jménu a heslu, kde slouží jako další bezpečnostní prvek. I když je odcizeno jméno a heslo, nikdy není odcizen i hardwarový generátor jednorázových hesel. Tento mechanismus většinou znáte z banky, kdy také generujete jednorázové heslo.

Další speciální vlastnosti USG série
Application Patrol omezuje rychlost dle specifických politik, uživatelů a skupin. Představuje ideální prostředek pro omezení rychlosti provozu P2P sítí a dalších služeb. Pokud omezíme provoz například FTP portu 21, nejsme schopni detekovat odpověď, pod kterým portem server komunikuje. APP si relaci pamatuje a také omezuje komunikaci protistrany. HA „high availability“ – vysoká dostupnost zařízení. Při výpadku přebírá okamžitě funkcionalitu záložní pasivní zařízení.

Precizní a přesné logování a vyhodnocování provozu na síti pomocí softwaru VRPT a zasílání zpracovaných statistik emailem. VRPT software je zdarma v plné verzi ke každému balení USG firewallu. Celá řada USG má 5letou záruku na hardware a 2letou na externí napájecí části a aktivní prvky zařízení. Upgrady firmwaru jsou samozřejmě zdarma po celou dobu podpory tohoto zařízení.