Hlavní navigace

Řada serverů AMD společnosti MSI využívá nový firmware IPMI od ATENu

[Tisková zpráva] TAIPEI, TAIWAN, 20.červen 2006-- ATEN International Co. Ltd., přední designer, výrobce a distributor pokročilých spojovacích technologií, dnes oznámil, že jeho nové firmwarové řešení IPMI si oficiálně vybrala společnost Micro-Star International Co., Ltd (MSI), přední producent motherboardů a serverů. MSI bude firmware od ATENu přidávat do kompletní řady serverů AMD, aby jejich uživatelům zajistila kompletní pokročilé funkce managementu serverů.

Sdílet

Inovativní technologie IPMI 2.0 společnosti ATEN má nejen standardní rozhraní pro různé platformy, ale poskytuje také funkce vzdáleného managementu a automatického oživení, které umožňují administrátorům trvale řídit a dohledovat servery. Firmwarové řešení IPMI zároveň poskytuje více funkcí pro management serverů s využitím internetu nebo datových procesorů v sérii, které efektivně snižují náklady.

V duchu pokročilých technologií ATEN uvedl iKVM (KVM over IP) v kombinaci s firmware IPMI 2.0. Řešení plně pokrývá současné trendy trhu serverů včetně posledních specifikací OPMA (Open Platform Management Architecture) a ASMI (Advanced System Management Interface).

Podle závěrů společnosti Gartner vzrostl celosvětově trh serverů v prvním čtvrtletí letošního roku o 13,7% ve srovnání se stejným obdobím 2005. S růstem poptávky serverů i systémů managementu roste důležitost řešení IMPI. ATEN předpokládá, že servery s integrovanou technologií IPMI se stanou standardem a očekává prudký růst nasazení až u 70% dodávaných serverů. ATEN bude pokračovat v aktivní spolupráci s dodavateli serverů tak, aby se neustále zvyšovalo množství výhod vzdáleného managementu serverů.

“MSI přichází se servery pro enterprise segment, kde trvale roste poptávka,” řekl Gordon Chang z MSI Enterprise Platform Solution Division. “ Vybudovali jsme si pevné základy na trhu serverů, založené na naší dlouholeté zkušenosti na IT trhu v kombinaci s naší vysoce kvalitní, kapacitní a kreativní technologii a dalších konkurenčních výhodách. MSI je průkopníkem ve využívání a vývoji IPMI a iKVM (KVM over IP) technologií. Ve srovnání s naším IPMI řešením představuje technologie IPMI 2.0 od společnosti ATEN nadřazenost pokročilých funkcí řízení. ATEN má dokončené služby a certifikace a poskytuje škálovatelné řešení iKVM, které bylo rozhodujícím faktorem pro tuto spolupráci. Technologie IPMI 2.0 se setkává s požadavky MSI na vysokou kvalitu a funkčnost serverů.“

“Začlenění řešení IPMI je uznáním péče ATENu o pokročilé technologie a jejich možnosti,” řekl Jackie Chang, Marketing and Promotion Manager společnosti ATEN. “ S růstem IT vybavenosti se schopnost managementu napříč platformami stává klíčovou vlastností všech serverových řešení.” Spolupráce ATENu a MSI je nejen mezníkem průmyslové spolupráce, ale také pozitivním krokem v propagaci technologií IPMI“. Jackie poukazuje také na to, že “od chvíle, kdy IPMI technologie využívá modulární design, je přirozená také její kombinace s iKVM (KVM over IP), který poskytuje skutečný vzdálený management serveroven a může být v budoucnu využit i v dalších IP produktech, jako je síťové vybavení nebo prostředky pro ukládání dat, pro které se stanou praktičtějšími pro sdružený management i aplikace.”

S využitím technologie IPMI 2.0 společnosti ATEN, internetu, LAN nebo jiných síťových prostředků je možné dálkově řídit různé serverové komponenty, jako je CPU, ventilátor nebo systém chlazení, napájení a power management, restrty systému atd. IPMI firmware může také zasílat varovné zprávy administrátorovi přes ee-mail a SMS, pokud je detekována nestandardní situace, což představuje další zvyšování praktičnosti a časové operability server managementu. Pro zvýšení bezpečnosti síťového managementu poskytuje řečení IPMI Firmware široké možnosti zabezpečení s využitím kryptování MD2, MD5, RAKP-HMAC-SHA1, HMAC-SHA1–96, RAKP-HAMC-MD5, HMAC-MD5–12 a AES-CBC-128.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).