Hlavní navigace

Radek Stavinoha novým šéfem Tutoru

[Tisková zpráva] Novým ředitelem vzdělávací společnosti Tutor se stal Radek Stavinoha, jeden z jejích zakladatelů a spolumajitelů. Úspěšný mladý podnikatel firmu založil v roce 2000 společně se svými dvěma přáteli. V posledních letech působil jako business developement director v dceřiné společnosti firmy Tutor, největší české cestovní agentuře Invia.cz. Na své nové pozici by se rád zaměřil především na zvyšování spokojenosti zákazníků, upevnění značky na trhu a na rozvoj firemního vzdělávání. V plánu má také expanzi na zahraniční trhy.

Sdílet

Stavinoha absolvoval International School of the Hague v Nizozemsku, poté se věnoval studiu národního hospodářství na Vysoké škole ekonomické v Praze. Po získání bakalářského diplomu se již plně soustředil na rozvoj svých dvou firem. „Zjistil jsem, že praxe je zajímavější a dá mi toho více,“ říká Stavinoha.

Firma Tutor byla založena s cílem pomoci studentům středních škol uspět u přijímacích zkoušek. Brzy se v této oblasti stala jedničkou na trhu. K úspěšným přípravným kurzům se přidala jazyková škola a profesní vzdělávání. Jazyková škola dnes patří mezi největší v republice. „V létě 2002 jsme neměli co dělat, a tak jsme založili internetovou cestovní agenturu,“ říká R. Stavinoha. Dnes Invia ovládá polovinu trhu online prodeje zájezdů. V Invii bude Stavinoha nadále působit jako poradce ředitele.

Čemu vděčí mladý podnikatel za svůj úspěch? „Neměli jsme strach pustit se do nových věcí a vydělané peníze jsme vynakládali na rozvoj firem. Měli jsme také štěstí na lidi,“ vysvětluje nový ředitel Tutoru. „V životě jsem si ověřil, že pokud člověk něco opravdu chce, dokáže to!“