Hlavní navigace

Rádia společnosti MAFRA mají jako první v ČR službu na stahování obsahu internetového vysílání dle vlastního výběru

[Tisková zpráva] Utekl vám ve vysílání oblíbený pořad? Nevadí, společnost MAFRA ve spolupráci se serverem Live.cz uvedla, jako jedna z prvních v ČR, do provozu službu zvanou podcasting u svých stanic Expresradio a Classic FM. Ta umožňuje stáhnout z vysílání pouze to, co si skutečně chcete poslechnout nebo zaznamenat.

Sdílet

Praha, 19. května 2006 – Mediální skupina MAFRA spustila u svých rádií Expresradio a rádio Classic FM jako první v Čechách exkluzivní službu pod názvem podcasting. Svým posluchačům nabízí jedinečnou možnost stáhnout si zcela zdarma do počítače, MP3 přehrávače či iPodu oblíbený pořad či rubriku, kterou jste během vysílání nestihli nebo byste si ji rádi poslechli ještě jednou.

Podcasting je automatické stahování toho nejlepšího z internetového vysílání do počítače a následně pak třeba do osobního MP3 přehrávače. Posluchači si sami určují, co si do počítače stáhnou. Na stránkách http://podcas­ting.expresra­dio.cz a http://podcas­ting.classicfm­.cz/ jsou umístěny všechny podcastingové rubriky přehledně seřazené. U každé rubriky je popisek, co vše je možné do počítače stáhnout.

Jediné co k využití této služby potřebujete je počítač s připojením na internet. V počítači musíte mít nainstalovaný tzv. podcatcher, který v současné době obsahují např. přehrávače WinAmp nebo iTunes. Na uvedených stránkách naleznete také návody k jejich nastavení. Každá rubrika má svůj vlastní odkaz na XML soubor, jehož adresu si zkopírujete do podcatcheru a dále se již o nic víc nestaráte. V této fázi vám již nic nebrání zdarma stahovat program Expresradia či Classic FM dle vašeho výběru.

Vysílání na internetu zajišťuje u obou rádií server Live.cz.