Hlavní navigace

V POŘADU RADIO 1 ON STAGE SE PŘEDSTAVÍ ČOKOVOKO A MIDI LIDI

[Tisková zpráva] V úterý 7. června ve 22:00 v pořadu Radio 1 On Stage odvysíláme záznam koncertů skupin Čokovoko a Midi Lidi, které proběhly v rámci loňského festivalu United Islands. Obě kapely se představily na Scéně Radia 1 na pražské Kampě.

Sdílet

Kapela Čokovoko funguje od roku 2006 a je pokládána za jeden z nejzábavnějších domácích projektů, pracujících na bázi hip hopu, i když ortodoxní příznivci tohoto žánru často mají se dvěma excentrickými rapujícími dámami problém. Čokovoko má vůbec dar jitřit emoce a publikum dělit na dvě nesmiřitelné tábory zásadních odpůrců a bezvýhradně nadšených fanoušků. Letos Adéla a Zuzana vydaly novou desku Hudba. Novinka navazuje na podomácku vyrobené a občas obměňované CD Best Of z let 2006–2008.

Trio filmaře Petra Marka, herce a hudebníka Prokopa Holoubka a šperkařky Markéty Lisé Midi lidi vzniklo na základech emo/elektro/gothic kapely Krásný stěhovák Gerard a Sexuální nábytek. Midi lidi fungují od dubna 2006 a jejich hudba se stylově pohybuje na pomezí elektra/experi­mental/IDM, a to v tanečním a energickém mixu. Hudba je doprovázena zpěvem originálních českých textů. Součástí živých performancí a autory grafiky jsou i VJs Filip Cenek, Magdalena Hrubá a VJ Kolouch, kteří patří mezi etablované české vizuální umělce. Midi Lidi debutovali v roce 2007 albem Čekání na robota, o dva roky později vydali desku Hastrmans, Tatrmans & Bubáks. Za hudbu k filmu Protektor získali Českého lva.

Webové stránky Čokovoko: www.cokovoko.cz
Webové stránky Midi lidi: www.midilidi.cz

Festival United Islands proběhne ve dnech 23.- 25. června 2011 a letos překročí hranici 150 koncertujících hudebních projektů, které vystoupí ve 20 klubech a na 9 scénách na ostrovech. Na festivalu se představí Porno Para Ricardo, !Dela Dap, Archie Bronson Outfit a mnoho dalších. Na Radio 1 Exit Stagei, která bude opět umístěna na Kampě, vystoupí například Republic of Two, Kazety, Luno, Narcotic Fields, Please The Trees, Prago Union nebo Mythematica. Další info najdete na www.unitedislan­ds.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).