Hlavní navigace

V POŘADU RADIO 1 ON STAGE SE PŘEDSTAVÍ KAŠPÁREK V ROHLÍKU

[Tisková zpráva] V úterý 12. dubna ve 22:00 v pořadu Radio 1 On Stage odvysíláme dva záznamy koncertů originálního hudebního projektu Kašpárek v rohlíku. První koncert proběhl v únoru 2008 v Paláci Akropolis, druhý je záznamem loňského vánočního koncertu v Lucerně.

Sdílet

Loňský vyprodaný vánoční koncert byl vyvrcholením čtyř let aktivit projektu Kašpárek v rohlíku. Vystoupení v Lucerně pojali organizátoři jako komiks a na scéně se vystřídala řada muzikantů, zpěváků a herců, kteří projektem prošli; například Blanka Šrůmová, Radek „Gipsy“ Banga, Lenka Dusilová, frontman Sto zvířat Honza Kalina, Márdi z Vypsané fixy, Milan Cais z Tata Bojs i Ondřej Pečenka, který je podepsán pod hudební stránkou Kašpárka. Sestavu vystupujících doplnili herci Jihočeského divadla České Budějovice, kteří vystupují v kašpárkovských představeních.

Kašpárek v rohlíku je projekt pro děti a dospělé postavený na originálním propojení divadla a hudby ve vlastních představeních, živých hudebních show i na hudebních nosičích. Celý projekt vznikl v roce 2007 jako reakce na nedostatek kvalitních původních písniček pro děti a také jako reakce na téměř neexistující mezigenerační zábavu určenou společně pro dospělé a děti. Projekt zatím vydal dvě dlouhohrající desky a speciální vánoční singl.

Webové stránky Kašpárka v rohlíku: http://www.bej­bypank.cz/