Hlavní navigace

V POŘADU RADIO 1 ON STAGE SE PŘEDSTAVÍ LOU RHODES

[Tisková zpráva] V úterý 18. ledna ve 22:00 v pořadu Radio 1 On Stage odvysíláme záznam koncertu britské zpěvačky Lou Rhodes, jejíž jméno je spojeno se skupinou Lamb. Její sólové vystoupení proběhlo loni v květnu v Paláci Akropolis v rámci koncertní série Music Infinity.

Sdílet

Britská zpěvačka Lou Rhodes proslula jako polovina dua Lamb. Od roku 1996, kdy skupinu s Andym Barlowem založila, vydali Lamb čtyři dlouhohrající desky a nezapomenutelné singly jako Cotton Wool, Górecki nebo Gabriel, které patří do zlatého fondu elektronické hudby posledních let. Kariéra křehké zpěvačky z Manchesteru má však i další podoby. Od vokálů na singlech undergroundových klasiků 808 State či A Guy Called Gerald, přes nahrávání s The Cinematic Orchestra až po vlastní studiové desky – Lou Rhodes na nich prokazuje, že patří mezi nejoriginálnější zpěvačky posledních patnácti let.

Když se kariéra legendárních Lamb v roce 2004 na čas uzavřela, založila Lou Rhodes vlastní label Infinite Bloom a vydala na něm svůj sólový debut Beloved One (2006). Ke křehkému folku tíhnoucí deska sklidila velký úspěch kritiků a vysloužila si nominaci na Mercury Prize pro nejlepší britské album roku. Druhá deska Bloom následovala v roce 2007.

Ačkoliv se Lamb dali znovu dohromady – v červenci 2009 se dokonce poprvé podívali i k nám a zahráli triumfální koncert v Lucerna Music Baru, Lou Rhodes pokračuje ve své sólové kariéře. Připravila třetí album One Good Thing, jež ji zachycuje v kontemplativní náladě s minimalistickými aranžemi, které nechávají vyznít její silné intimní melodie. Lou Rhodes na koncertech vystupuje jen s akustickou kytarou doprovázená dvěma spoluhráči na violoncello a kontrabas. Ve stejné sestavě se představila i na výtečném koncertě v pražské Akropoli.

Webové stránky Lou Rhodes: www.lourhodes.com