Hlavní navigace

Rádio Apollo se dneškem mění v Hitrádio Apollo

[Tisková zpráva] Jedna z nejposlouchanějších rozhlasových stanic na střední a východní Moravě, Rádio Apollo, se ode dneška definitivně stává součástí rodiny Hitrádií. Změnu názvu i licenčních podmínek u stanice Rádio Apollo schválila v létě Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Sdílet

Již dříve avizovaná změna tak prvním školním dnem dostává konkrétní podobu. Stanice se prezentuje nejen novým logem a internetovou stránkou www.hitradioa­pollo.cz, které respektují vizuální podobu rodiny Hitrádií, ale také odpovídajícím zvukovým obalem.

Změna se samozřejmě projeví i v programu stanice a v hudebním zaměření. „Playlist rádia vychází ze zaměření Hitrádií na hudební hity od 80. let do současnosti, oproti dosavadní hudební dramaturgii stanice jde tedy o posun k novějším skladbám,“ říká programový ředitel rodiny Hitrádií Marcel Kotyk.

„V novém programu se budeme, díky možnosti rozpojit na dva okruhy Valašsko i Novojičínsko a také Olomoucký kraj, daleko více než doposud věnovat regionálním informacím, a to například v pořadech „Co je u Vás nového“, „Dobrá zpráva“ z daného regionu, Kulturní tipy, Co vy na to a Tipy na víkend,“ vysvětluje programový ředitel Hitrádia Apollo Jiří Matýsek a dodává: „Chystáme se nově vysílat také Hitparádu s novinkami Nového Hitrádia Apollo i Filmový magazín, který představí filmové premiéry daného týdne.“

V rámci společného programu Hitrádií bude na Novém Hitrádiu Apollo i nadále pokračovat spolupráce s Eduardem Kachličkou a nově nastoupí každý pátek i DJ Magič. Dílčí změny nastávají i v moderátorském týmu stanice, kde se představí i nové posily pro ranní show a víkendové vysílání.

Rebranding stanice podpoří v říjnu off-air kampaň. Rádio Apollo pokrývá svým vysíláním velkou část střední Moravy. Začínalo jako klasická regionální širokoformátová stanice, která časem své hudební zaměření změnila na country. Později spolupracovala v oblasti hudební dramaturgie s rodinou rádií Blaník, nyní se stává součástí rodiny Hitrádií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).