Hlavní navigace

Rádio Česko mediálním partnerem Pochodu proti hladu

[Tisková zpráva] V neděli 7. června se v Praze již pošesté uskuteční celosvětový Pochod proti hladu (End hunger: Walk the World), jehož mediálním partnerem je letos stanice ČRo Rádio Česko. Ve stejnou hodinu se lidé ve všech časových pásmech planety vydají na 5 km dlouhý pochod a symbolicky tak obejdou celou zeměkouli, aby tím pomohli upozornit na celosvětový problém hladu a získat prostředky na boj proti dětskému hladu ve světě. Letošní ročník pražského pochodu pořádá pod záštitou Úřadu městské části Praha 1 humanitární organizace ADRA spolu s globálními partnery.

Sdílet

Od roku 2004, kdy se akce v Praze pořádala poprvé, se jí pravidelně účastní stovky lidí z řad zaměstnanců pořádajících společností, jejich rodin a přátel. Každoročně tak putují do Světového potravinového fondu OSN (World Food Programme – zkráceně WFP) z Česka finance v řádu statisíců korun.

Letošní pražský pochod vyrazí 7. června v 10 hodin dopoledne z dlážděného náměstí Na Kampě přes Malou Stranu, Staré město a Karlův most a kolem poledne se vrátí zpět Na Kampu, kde budou pokračovat hudební vystoupení a atrakce pro dospělé i děti až do 15 hodin. Zároveň s Pražany vyrazí ve stejnou dobu na Pochod proti hladu i obyvatelé Nového města nad Metují, kde se pochod stal také tradicí. Každé město má možnost zorganizovat vlastní pochod proti hladu. Cílem letošního Pochodu proti hladu je získat prostředky pro zajištění jídla školákům v rozvojových zemích v rámci Světového potravinového programu (WFP).

Více informací o pochodu v České republice včetně fotografií a videa z pochodu najdete na webové stránce www.pochodpro­tihladu.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).