Hlavní navigace

Rádio na přání - vaše vlastní volba

[Tisková zpráva] Český rozhlas 1 – Radiožurnál se v březnu – Měsíci internetu věnuje intenzivnějšímu představení unikátního rozhlasovho produktu „Rádio na přání“, služby, která umožňuje posluchačům si zpětně přehrát na internetu vybrané odvysílané pořady Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu i dalších stanic Českého rozhlasu. Upozorňuje posluchače na to, že se nemusejí přizpůsobovat vysílání, ale naopak vysílání mohou přizpůsobit sobě. Podle svého času a chuti si prostřednictvím „Rádia na přání“ mohou stáhnout v MP3 např. pořad „20 minut Martina Veselovského“, „Vaše téma“, „O kom se mluví“, „Nad věcí“ či oblíbený „Zápisník zahraničních zpravodajů“ a řadu dalších pořadů.

Sdílet

ČRo 1 – Radiožurnál připravil do vysílání anonce na „Rádio na přání“ a zajistil ukládání pořadů na internet tak, aby byly k dispozici během několika hodin po odvysílání. Součástí minikampaně je i instruktážní letáček.

Od roku 2004 se umisťují na webové stránky Českého rozhlasu zvukové záznamy vybraných pořadů ve formátu MP3. V současné chvíli si může uživatel vybrat ze šestnácti stanic (celoplošné, regionální a speciální), osmi tématických okruhů a pěti speciálních projektů. Za tři roky provozu je dostupných více než 42.000 záznamů, které jsou uživatelům stále k dispozici.

Internetová stránka s audio archivem nabízí aktuální záznamy pořadů, které lze stáhnout na svůj počítač, nebo poslouchat online. Jednoduchá navigace umožňuje listování, hledání ve starších záznamech a třídění dle data vysílání. Uživatel si může z dostupných záznamů sestavit vlastní vysílání, které není omezeno na konkrétní stanici nebo téma a tím se stává jakýmsi virtuálním šéfredaktorem.

V rámci Rádia na přání je dostupná služba podcasting, která umožňuje uživateli pomocí speciálního programu synchronizovat záznamy pořadů se svým přenosným multimediálním přehrávačem. Pořady Českého rozhlasu můžete zpětně poslouchat kdekoliv: doma, v práci, na cestách…