Hlavní navigace

Radio Wave Live Sessions – Ghostmother

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 25. listopadu, tedy tři dny před první adventní nedělí, se tým Radio Wave Live Sessions setká s posluchači a příznivci osobité hudby v budově plzeňského rozhlasu na multimediální show projektu Ghostmother. Spojením několika nadaných osobností vznikl zajímavě fungující celek z tak odlišných prvků, jakými jsou moderní elektronika a hudba 30. let. Přijďte do studia nebo sledujte koncert v přímém videopřenosu na wave.cz/koncert!

Sdílet

„Ghostmother a Radio Wave měli k sobě vždy blízko. Ať už jsme byli personálně provázáni skrze eklektický um Tadeáše Haagera, nebo nás oslovovalo jejich nekonvenční pojetí současných hudebních trendů s přesahy k vizuálnu,“ zdůvodňuje pozvání projektu Ghostmother do koncertní řady Radio Wave Live Sessions hudební dramaturg Tomáš Turek.

Ghostmother vznikli v roce 2007 kolem činorodého skladatele, zpěváka, multiinstrumen­talisty a producenta Jiřího Buriana. Ten kromě svých sólových projektů Burian nebo Gregory Finn působí také v kapelách Southpaw, Republic of Two a Kapitán Demo. Spoluprodukoval alba svého otce Jana Buriana a letos také nový projekt zpěvačky Natalie Kocab. Koncertní sestavu Ghostmother doplňuje zpěvačka Klára Nemravová (ex Tata Bojs, Significant Other), Tadeáš Haager (scratche a sampler) a Mikoláš Růžička (zpěv, harmonium, klarinet a klavír). Kořením celkového zvuku je operní pěvkyně Hana Pecková.

„Všude, kam přijíždíme strašit, předvádíme směs elektra, opery, šansonu, videoartu a pomalého elektronického šramlu. Pro ty, kteří naši show již viděli, máme v plánu odehrát také tři nové kusy,“ láká Tadeáš Haager.

Kreativní těleso Ghostmother oprašuje staré hudební formy, jako již zmíněný šanson, a plynule navazuje na moderní prvky hip hopu a elektronické scény. Díky spojení zvuku s videoartem a dobovými kostýmy je lze také označit za pokračovatele zlaté éry kabaretu.

„Bereme chystaný koncert v rámci Radio Wave Live Sessions jako možnost zaměřit se více na hudbu než kdy předtím. Všechna předešlá vystoupení byla představeními, kabaretními show, ale tentokrát to bude opravdový koncert a ostatní složky, jako videoart, tanec a kouzla, ustoupí do pozadí. Velmi si vybíráme, v jakých prostorách vystupujeme, a baví nás přinášet moderní zvuk nebo naopak operu do prostředí, kde by to nikdo nečekal. Často se ale tak potýkáme s obtížemi. V klubech málokdo umí dobře nazvučit operní hlas a v klášterech zase budíme podřimující mnichy elektronickým bzukotem. Od studia Českého rozhlasu se ale dá očekávat, že bude připraveno na obojí,“ říká hudebník Tadeáš Haager.

Projekt Ghostmother na své debutové album sice teprve čeká, ale jeho členové za poslední roky natočili téměř desítku desek, skládali scénickou hudbu a vyprodukovali hodiny videomateriálu. Ještě předtím než zaměří svou energii právě na produkci alba Ghostmother, můžete jejich tvorbu posoudit naživo v rámci Radio Wave Live Sessions.

Radio Wave Live Session, budova Českého rozhlasu Plzeň, náměstí Míru 10, ve čtvrtek 25. listopadu od 19 hodin.

Vstup na akci je zdarma. Přímý videopřenos: wave.cz/koncert. Více informací: wave.cz/rwls

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).