Hlavní navigace

Radio Wave Live Sessions s kapelami Gaffa a Kusumam

[Tisková zpráva] Březnový koncert z řady Radio Wave Live Sessions vystaví v karlínském Studiu A Českého rozhlasu poetickou post-punkovou krajinu. Přijďte odolávat barevným zvukovým vlnám a kytarovým stěnám kapely Gaffa a Kusumam v sobotu 27. března od 20 hodin nebo koncert sledujte virtuálně v přímém video-přenosu na www.wave.cz/koncert.

Sdílet

Na Radiu Wave jsme vždy měli slabost pro dívčí post-punkové kapely. Ať už to byla třeba vlna Riot Grrrls v raných devadesátkách nebo její hudební pokračovatelé. Kapely jako Bikini Kill nebo i Sleater Kinney jsou pevnou součástí našeho playlistu. Ačkoliv bychom je neradi nějak zaškatulkovávali, přizvání kapely Gaffa na naše Radio Wave Live Session je tedy naprosto přirozeným krokem. Navíc jsme je mnohokrát viděli v klubech a pokaždé to stálo za to.

Gaffa z Tábora vydává svůj debutový singl na 7“ vinylu společně z projektem First Fatal Kiss z Vídně. „Vinyl přežije všechny ostatní formáty, navíc si ho můžete doma pěkně vystavit,“ říká členka kapely Marie Adámková.

Od svého vzniku v roce 2006 stačilla Gaffa již předskakovat kapelám Gallon Drunk, Sabot, The Death Set, Deverova chyba, Atlantic Cable, Fetch!, C, Oswald Schneider, Five Seconds To Leave a v poslední době třeba Lou Barlowovi. A co je pro kapelu největší inspirací? „Místa – Tábor a vůbec, přístup hudební scény formou DIY, oblíbené kapely jako dnes třeba Kusumam“, doplňuje Marie.

A právě jmenovaní Kusumam z Písku budou předskakovat Gaffa během večera s Radio Wave Live Sessions.

Vstup na akci je zdarma. Adresa: Hybešova 10, Praha 8, budova Českého rozhlasu Regina. Jediné, co musíte udělat, je včas se zaregistrovat na radiowave@roz­hlas.cz, protože kapacita prostoru je omezená. Na stránkách www.wave.cz/rwls najdete podrobnější informace.Radio Wave Live Sessions v sobotu 27. března, od 20.00 hodin.

V dubnu vystoupí v ostravském studiu Českého rozhlasu skupina Květy.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post-rock, nu-folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip-hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A). Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Více informací naleznete na www.wave.cz, www.myspace.com/ra­dio_wave. Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).