Hlavní navigace

Radio Wave Live Sessions pod taktovkou The Chancers

[Tisková zpráva] Karlínské Studio A Českého rozhlasu přivítá 29. května partu The Chancers. Ta spustí ve 20 hodin svou koncertní show v rámci Radio Wave Live Sessions. Jejich zběsilá 2tone ska jízda bude připravena nejen pro návštěvníky studia, ale také pro všechny, kteří si svou ska party s The Chancers díky přímému videopřenosu na www.wave.cz/koncert užijí doma.

Sdílet

The Chancers jsou náležitě hlučnou a rozjetou 2tone ska kapelou s mezinárodním obsazením a charismatickým frontmanem Simonem Ruffskankem. Diskografie kapely vykazuje tři studiová alba a řadu příspěvků na mezinárodní kompilace. Jasnou známkou kvality jsou úspěšné koncerty po celé Evropě a předskakování kapelám jako The Selecter, Bad Manners, Mr. Symarip nebo The Hotknives. Produkce The Chancers v sobě spojuje zábavnou složku s jasně formulovaným poselstvím 2tone ska a nezkrotnou tendencí experimentovat.

„Dělat zábavnou muziku tak, aby měla hlavu a patu a nesklouzla k podbízivosti, je těžší, než vypadá. V poslední době se soustředíme hlavně na energii, která z naší muziky jde naživo. Protože kluby a festivaly jsou místo, kde vyzní nejlíp, když na pódium jdeme bezohledně, syrově a naplno a do primárně taneční hudby protlačíme i jiné emoce,“ vysvětluje Honza Vedral (hráč na tenor saxofon).

S posledním albem „A Calling Out“ z roku 2007 sklidili The Chancers nadšené kritiky novinářů a taneční bouři v řadách návštěvníků koncertů. V současné době jsou přibližně v polovině práce na novém počinu.

„Zvolili jsme jiný přístup než doposud. Dříve jsme album nahrávali a míchali v kuse. Teď se soustředíme na jednotlivé písničky, zkoušíme různé producenty. Nechceme odhadovat datum dokončení, protože to závisí také na financích. Jako vždy desku děláme ve své režii a kompletně systémem DIY. Až bude, tak bude,“ říká Honza Vedral.

Domácí ska špička přijala pozvání na Radio Wave Live Sessions a karlínské studio se bude otřásat 2tone rytmikou. Svou podstatou a atmosférou vybízí tenhle koncert kapelu The Chancers k dalšímu experimentu.

„Přemýšleli jsme, že set upravíme pro rádio a trochu zvolníme oproti našemu běžnému koncertnímu zvuku. Uvidíme, jak to dopadne, protože u nás je to vždycky otázka okamžité nálady. Jsme živelná kapela. Plánujeme přidat nové verze několika našich starších písniček. Také vás provedeme setem, který chystáme na letošní festivaly, a určitě zazní několik nových písniček, které zatím nevyšly. V dubnu jsme si například přivezli nahrávky dvou písniček z turné po Skotsku. Jmenují se Hooligan in Love a Oldschool a máme z nich vážně dobrý pocit, protože jsou syrové a přitom naplněné. Určitě během session v Karlíně také zazní. Navíc představíme našeho nového alt saxofonistu,“ popisuje přípravy koncertu Honza Vedral.

Radio Wave Live Sessions v karlínském Studiu A Českého rozhlasu v sobotu 29. května od 20 hodin. Vstup na akci je zdarma.

Adresa: Český rozhlas Regina – Studio A, Hybešova 10, Praha 8
Přímý videopřenos: www.wave.cz/koncert
Více informací: www.wave.cz/rwls

Připravujeme: V červnu v rámci Radio Wave Live Sessions zahraje v Českých Budějovicích kapela Hissing Fauna.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu-folk, electro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A).

Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV. Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání. Více informací naleznete na www.wave.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).