Hlavní navigace

Radio Wave Live Sessions – Umakart

[Tisková zpráva] Ve sváteční den 28. října se přeneseme do karlínského Studia A a představíme vám nadžánrovou superskupinu Umakart. Projekt složený z uznávaných osobností české hudební scény se po téměř roční pauze ukáže publiku poslední čtvrtek v říjnu v 19 hodin. Máte jedinečnou příležitost si tento hudební spolek užít naživo. Přijďte do studia nebo sledujte koncert v přímém videopřenosu na wave.cz/koncert!

Sdílet

Umakart tvoří zpěvák Jaromír Švejdík (Jaromir 99 & The Bombers, Priessnitz), kytarista a producent Dušan Neuwerth (Tata Bojs) a na baskytaru hraje všeuměl Jan P. Muchow (The Ecstasy of Saint Theresa). Vedle nich jsou ale v projektu „namočeni“ také klavírista Jiří Hradil (Chorchestr, Lesní zvěř, dnes také Tata Bojs) a bubeník Tomáš Neuwerth (Nierika, LU).

„Všechny koncerty RWLS mají jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru, ať už jste vybrané kapely viděli nespočetněkrát v klubech nebo na festivalech. Zřídkakdy vystupující Umakart ovšem v karlínském Studiu A zarezonují jako ještě nikdo předtím. Tahle session bude speciální v mnoha ohledech. Pokud už jste v prostorách karlínského studia Českého rozhlasu byli, víte, že estetika Umakartu si o ně přímo říká,“ říká hudební dramaturg Tomáš Turek.

Umakart v roce 2004 vydali zatím jediné album Manuál, vyjeli na šňůru a pak se na čas stáhli do ústraní. Příjemně pozvolné písničky sloka–refrén, nevšední aranže, nezaměnitelný hlas Jaromíra Švejdíka zpívajícího vlastní texty. Slyšíte jednoduchý rytmus bicích a moderní, nikoli trendové prvky. Umakart je velmi inspirativní materiál. Je to víc než hudební spolek, spojuje muzikanty i lidi z dalších uměleckých sfér.

„Kromě tohoto koncertu připravujeme písničky pro film Alois Nebel. Jsou to skladby napsané původně pro Umakart, zpívané Jaromírem Švejdíkem. Do filmu budou ale nahrány s hosty. Zatím máme natočené dvě, jednu s paní Marií Rottrovou a druhou s Václavem Neckářem. V jejich podání zní texty s rukopisem Umakartu velmi zajímavě. K dokončení filmu zbývá asi ještě rok a poté plánujeme další desku,“ říká člen kapely Jan P. Muchow.

Všichni se moc dobře znají a jejich cesty se v minulosti mnohokrát protnuly. Respektují se a vzájemně často spolupracují. Prošli si hudebním rozvojem po roce 1989 a bezprostředně po něm začali aktivně tvořit. Kromě vnímání hudby je spojují třeba i spřízněné názory. Koncertů je jako šafránu, zato se mají fajnšmekři na co těšit.

myspace.com/umakart

Radio Wave Live Sessions, Studio A Českého rozhlasu Regina v sobotu 28. října od 19 hodin.

Vstup na akci je zdarma.
Adresa: Český rozhlas Regina, Hybešova 10, Praha 8
Přímý videopřenos: wave.cz/koncert
Více informací: wave.cz/rwls

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu-folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A).

Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Více informací naleznete na wave.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).