Hlavní navigace

Radio Wave Live Sessions poprvé v jižních Čechách!

[Tisková zpráva] Výjezdní tým Radio Wave Live Sessions vyráží poprvé do Českých Budějovic. V tamním studiu Českého rozhlasu zahrají pro příchozí a také pro posluchače Radia Wave v přímém videopřenosu skupiny Hissing Fauna a Dné. Koncert těchto talentovaných alternativních projektů domácí scény se odehraje v sobotu 26. června od 20 hodin.

Sdílet

Hudební dramaturg Radia Wave Tomáš Turek o vystupujících říká: „Známe je sice hlavně z role rozehřívačů publika pro zahraniční kapely, i když Hissing Fauna ani Dné nikdy nepůsobili jako roztleskávači. Reprezentují možné odpovědi na světovou nezávislou scénu s osobitým šmakem. Ondřej Holý coby Dné je hudebně veskrze melancholicky introvertní, uvnitř se ale děje spousta povzbudivého. O něco hlasitější Hissing Fauna zase dokáže zařinčet a zarezonovat s duší rockových srdcerváčů. Obě skupiny/projekty patří k tomu nejzajímavějšímu, co se u nás mimo hlavní proud děje.“

Elektroakustický jednočlenný (koncertně dvoučlenný) projekt Dné vytváří své barevné kompozice nejen prostřednictvím klasických nástrojů, jako je klavír nebo kytara, ale z velké části také ruchů a zvuků vzniklých netušeným užitím předmětů z našeho denního života. Aktuálně pokřtil své nové EP „Eating A Wrapper Instead of Candy“ a koncertně se představil s kapelami jako Handsome Furs, The Album Leaf, Icy Demons nebo James Blackshaw.

myspace.com/dned­nedne

Produkce pražské kapely Hissing Fauna se sice dá bez problémů nalít do nepřeberného hrnce indie rocku, ale patří tam spíše jen svou formou a myšlenkovým směřováním. Hudebně z něj vystrkuje své ruce k post punku a dalším alternativním formám kytarové scény. V nedávné době také předskakovali pražskému zastavení party Wolf Parade.

myspace.com/his­singf

Radio Wave Live Sessions ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice v sobotu 26. června od 20 hodin.

Vstup na akci je zdarma.

Adresa: Český rozhlas České Budějovice, U Tří lvů 1, České Budějovice

Přímý videopřenos: www.wave.cz/koncert
Více informací: www.wave.cz/rwls

Připravujeme:
Po prázdninách pokračujeme v řadě Radio Wave Live Sessions, která kromě Prahy rozezní Olomouc a Plzeň, a těšit se můžete třeba na koncerty kapel Umakart nebo LU.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu-folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích, na Domažlicku, v severních Čechách a na Karlovarsku), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A).

Radio Wave je také šířeno v řadě kabelových televizí přes systém DVB-C a IPTV.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Více informací naleznete na wave.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).