Hlavní navigace

Radio Wave Live Sessions v roce 2009 rozjedou Kill The Dandies!

[Tisková zpráva] V sobotu 31. ledna rozechvěje zvukotěsné stěny karlínského Studia A první letošní koncert ze série Radio Wave Live Sessions. Tentokrát si můžete v unikátní „obývákové“ atmosféře vychutnat potemnělé a syrové Kill The Dandies! Zažijte exkluzivní pocit blízkosti kapely a vynikající zvuk profesionálního studia při koncertu, který jinde neuslyšíte. Přímý přenos vystoupení Kill The Dandies! vysílá od 20 hodin Radio Wave.

Sdílet

„Když nepočítáme vystoupení s naší bývalou kapelou The Nihilists, které proběhlo též na Radiu Wave, tak je určitě tohle náš první koncert v přímém přenosu,“ říká zakládající člen skupiny Jindra Hoch alias Hank J. Manchini.

V uskupení se angažují post-nihilisti La Petite Sonja, Hank J. Manchini a bubeník Wratislav Placheta, doplněné o další nové členy, kterými jsou Richard Fisher (také Take Death), Martin Růžička (Sketa Fotr, The Ritchie Success) a občas také Zdeněk Rudol. Jmenují se Kill The Dandies! a jejich hudba v sobě skrývá prvky garážového rocku či psychedelie šedesátých let s nádechem postpunku, špinavého rokenrolu a decentně potemnělé elektroniky. Jejich hudba je sice definovaná především výrazným kytarovým zvukem a varhanami, ale díky občasnému využití elektronických aranží zní velmi čerstvě. Nedávno se objevil debutový singl skupiny I Want It, doplněný také o remix, o který se postaral Steve Morrell stojící za berlínskou firmou Pale Music.

„Singl vyšel před Vánoci v omezeném nákladu pro naše fanoušky a známé. Důležitější teď bude jeho vinylová podoba, která by měla vyjít začátkem jara v Berlíně u Pale Music. Distribuce desky bude pak u Rough Trade. Na stejnou dobu chystáme vydání prvního regulérního CD, které v současné době začínáme nahrávat,“ doplňuje Jindra Hoch alias Hank J. Manchini.

„Rozpad Moimir Papalescu And The Nihilists naštěstí neznamenal ochuzení zdejší scény, ale pravý opak. Z jejich pohrobků vznikly projekty, které jsou minimálně stejně přínosné a zábavné. Rokenrolovější z nich – Kill The Dandies! – se už vyhráli do strhující koncertní kapely a v době nahrávání jejich debutové desky je s velkou chutí přivítáme i na našich Radio Wave Live Sessions. Těšte se na řádně hutnou atmosféru,“ říká hudební dramaturg Radia Wave Tomáš Turek.

„Zatím sami nevíme, jaký repertoár pro Karlín zvolíme, takže překvapení by mohlo být oboustranné. My se rozhodně těšíme,“ dodává La Petite Sonja.

Přijďte přímo do Karlína! Vstup na akci je volný. Adresa: Hybešova 10, Praha 8. Jediné, co musíte udělat, je včas se zaregistrovat na radiowave@roz­hlas.cz, protože kapacita studia je omezená. Na stránkách www.wave.cz najdete podrobnější informace.

Koncert proběhne v přímém přenosu v rámci Radio Wave Live Sessions v sobotu 31. ledna od 20.00 hodin. Příště se můžete těšit na Atlantic Cable a pak i na OTK!!!

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určena především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, na Domažlicku, v severních Čechách a od podzimu i v západních a jižních Čechách), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A) a v řadě kabelových televizí. Více informací naleznete na www.wave.cz, www.myspace.com/ra­dio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).