Hlavní navigace

Radio Wave Live Sessions – Wotienke

[Tisková zpráva] Říjnová live session se ponese v duchu alternativního popu a šansonu. Další kapelou ze série koncertů z klubů a studií Českého rozhlasu bude česko-holandská skupina Wotienke. Přijďte si poslechnout melancholické melodie s jazzově laděnými aranžemi 27. října od 19 hodin do klubu Velbloud v Českých Budějovicích nebo sledujte videopřenos na wave.cz/koncert.

Sdílet

Kapelu tvoří Holanďanka Wotienke Vermeer (zpěv, klavír a jiné klávesy), která byla hostem Odpolední session Radia Wave a která původně přijela do Česka studovat na olomouckou Univerzitu Palackého. Dalšími členy jsou Karel Cinibulk (kytara), Jan Boroš (kontrabas, basová kytara), Ondřej Adámek (bicí) a Martin Janírek (melodika, xylofon, signálový generátor).

Wotienke vyvolávají takový ten příjemný pocit, jako když se zrovna s někým seznámíte a připadá vám, jako byste ho znali už dlouho… Cítíte se s nimi spokojeně. Vynikají zdánlivou jednoduchostí projevu, která je zvýrazněna dřevitými zvuky kontrabasu, piana, kytar a expresivní psychedelií podloženou zvukovými experimenty.

Po několika demo-nahrávkách vydali Wotienke v roce 2009 své první dlouhohrající album Mainland Sailors a letos se připomněli čtyřskladbovým EP Please Read This For Me, které zachycuje energii z koncertů díky analogovému způsobu nahrávání. Můžete si ho volně stáhnout jako MP3 ze stránek kapely (http://www.wo­tienke.com) nebo z portálu bandcamp (http://wotien­ke.bandcamp.com/).

Nizozemsko-česká skupina si postupně buduje velmi dobrou reputaci i díky atmosférickým vystoupením plným energie. Wotienke teď zastihnete na českém turné, do kterého zapadá i koncert v rámci Radio Wave Live Sessions. Na druhou polovinu roku 2012 připravují druhé plnohodnotné album.

Po Wotienke v klubu Velbloud dále vystoupí kapela The Lark a Kill The Dandies!, kteří pokřtí svou novou desku Those who hold the flame.

Radio Wave Live Sessions, klub Velbloud, čtvrtek 27. října od 19 hodin.

VSTUP NA AKCI JE ZDARMA.

Adresa: Klub Velbloud, U Tří lvů 4, České Budějovice

Přímý videopřenos: wave.cz/koncert

Více informací: wave.cz/rwls