Hlavní navigace

Radio Wave Live Sessions živě se 100ºC

[Tisková zpráva] Blíží se konec měsíce a s ním i další exkluzivní živý koncert v rámci Radio Wave Live Sessions. 100ºC je v pořadí již čtvrtá kapela, která v Karlíně vystoupí. 31. května tedy máte opět možnost přijít přímo do karlínského Studia A nebo můžete ve 20:00 naladit frekvenci 100,7FM a koncert si vychutnat v přímém přenosu v rámci pořadu Stage.

Sdílet

100°C je jedna z mála kapel, díky kterým si člověk říká, že talenscoutingové soutěže u nás mají smysl. Neošoupaná směs indie kytar, dubu a elektroniky z nich prýští naprosto spontánně. V Mariánských lázních, odkud 100ºC pochází, pořádala kapela ve svých začátcích tzv. mana party, na kterých hráli společně s Roe Deer a Skyline. Všem návštěvníkům bylo již tehdy jasné, že tahle kapela bude jednou v Čechách zásadní. Vše pak šlo díky limonádám mnohem rychleji, než by kdo čekal a 100°C se najednou ocitli ve světě neomezených studiových možností a velkých pódií.

Zatímco ve studiu jim trvalo nějakou dobu, než dokázali dostat do hudby tu smršť energie, která v nich vře, při živém hraní nikdy neztratili dech. A vy teď máte příležitost si jeden takový jejich koncert užít. Materiál z aktuálního třetího alba, ale snad i letité hymny jako Azataki se rozezní Studiem A v pražském Karlíně. „Zkušenosti s živým hraním v rádiu máme jen jednu. A to z konkurenčního rádia. Tešíme se, že by s námi měli přijít vystoupit i hosté, kteří zazpívali či se nějak jinak podíleli na desce Brant Rock. Koncert do éteru je něco malinko jiného, než když jste v klubu. Takové vystoupení má mnohem komornější atmosféru! Těšíme se moc na diváky, kteří dorazí přímo karlínského studia,“ říká frontman kapely Jakub Johánek alias Joshua.

Přijďte přímo do Karlína! Vstup na akci je volný. Adresa: Hybešova 10, Praha 8. Jediné, co musíte udělat, je včas se zaregistrovat na radiowave@roz­hlas.cz, protože kapacita studia je velmi omezená. Na stránkách www.wave.cz najdete podrobnější informace.

Koncert proběhne v přímém přenosu v rámci pořadu Stage v sobotu 31. 5. od 20.00 hodin.

Český rozhlas 4 – Radio Wave je nejmladší regionální studio Českého rozhlasu určené především mladé generaci. Playlist studia tvoří hip-hop, indie kytary, r n b, elektronická hudba, kvalitní pop a česká alternativní scéna. Kromě hudby má Radio Wave ve svém objektivu divadlo, film, life-style, publicistiku a alternativní a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody, ve vysílání se pravidelně věnuje veřejně prospěšným tématům, mladé nekomerční kultuře, podporuje charitativní akce. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (multiplex A v Praze, Brně, Ostravě, na Domažlicku a nyní i v severních Čechách) a DVB-S (v paketu Czechlink přes satelit Astra 3A) a pro Prahu a střední Čechy na 100,7 FM. Více informací naleznete na www.wave.cz, www.myspace.com/ra­dio_wave.

Český rozhlas 4 – Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.