Hlavní navigace

Radio Wave Live Sessions – exkluzivní živé koncerty českých kapel

[Tisková zpráva] 23. února odstartuje první z devíti exkluzivních živých koncertů v karlínském studiu A - Radio Wave Live Sessions, které odehrají v průběhu roku špičky české nezávislé hudební scény. Jako první rozjede „obývákové mejdany“ kapela Priessnitz.

Sdílet

Koncerty, které budou živě přenášeny do vysílání v rámci sobotního pořadu Stage, zahájí 23. února indie-kytarová formace Priessnitz. Mezi 20. a 21. hodinou budou mít posluchači možnost vychutnat si smutné líně vyprávěné intimní příběhy Jaromíra Švejdíka a chytrou kytaru Petra Kružíka. „Priessnitz jsou hlavně živá kapela, ne že bychom se vyhýbali nahrávacímu studiu, ale na podiu se cítíme mnohem líp. Odezva publika je pro nás mimořádně důležitá. V Karlíně to pro nás bude takový malý kompromis, ale těšíme se na autenticitu tohoto koncertu. Nepřipravujeme nic mimořádného, jen se asi trochu ztišíme a zpomalíme,“ říká frontman kapely Jaromír Švejdík.

22. března Karlín přivítá zasněnou Khoibu a 26. dubna se představí nejzajímavější zjevení domácí indie-kytarové scény posledních let a mistři klenutých melodií Please The Trees. V jednání je skupina WWW a další.

Studio A patří s 1200m2 k největším v zemi a umožňuje nahrávat i vícekanálový zvuk. Všechny kapely je možné vidět i naživo. Stačí přijít přímo do studia (Hybešova 10, Praha 8). Vstup na akci je volný. Jediné, co musí posluchači udělat, je včas se zaregistrovat na radiowave@roz­hlas.cz, protože kapacita studia je velmi omezená. Po začátku koncertu nebude možné se do studia dostat, proto žádáme všechny akreditované, aby se dostavili včas. Na stránkách www.wave.cz budou postupně uveřejňovány všechny důležité informace.

Velký úspěch měli u posluchačů např. Moimir Papalescu & The Nihilists nebo Sunshine, kteří v Karlíně předvedli skvělou komorní show v říjnu loňského roku. „V karlínském studiu A vzniká pokaždé mezi posluchači a kapelou ojedinělá intimní atmosféra, kterou, jak už jsme se několikrát přesvědčili, lze přenést i na rádiové vlny. A tak se v brzké době chystáme z nejvydařenějších ´Sessions Radia Wave´ vydat i limitovanou CD kompilaci,“ říká hudební dramaturg Radia Wave Tomáš Turek.

Český rozhlas 4 – Radio Wave je nejmladší regionální studio Českého rozhlasu určené především mladé generaci. Playlist studia tvoří hip-hop, indie kytary, r n b, elektronická hudba, kvalitní pop a česká alternativní scéna. Kromě hudby má Radio Wave ve svém objektivu divadlo, film, life-style, publicistiku a alternativní a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody, ve vysílání se pravidelně věnuje veřejně prospěšným tématům, mladé nekomerční kultuře, podporuje charitativní akce. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (multiplex A v Praze, Brně, Ostravě, na Domažlicku a nyní i v severních Čechách) a DVB-S (v paketu Czechlink přes satelit Astra 3A) a pro Prahu a střední Čechy na 100,7 FM. Více informací naleznete na www.wave.cz, www.myspace.com/ra­dio_wave.

Český rozhlas 4 – Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.