Hlavní navigace

Radio Wave Stimul festival

[Tisková zpráva] Radio Wave hlásí propojení se Stimul festivalem! 1. října společně uspořádají Radio Wave Stimul festival v pražském Divadle Archa. Jeho prostor ožije na celý den nejen hudbou! Na řadu workshopů, přednášek a projekcí naváže koncertní a DJ program se zahraničními hvězdami hned několika alternativních žánrů. Vrcholem noci bude jistě vystoupení kontroverzní elektronické provokatérky Peaches.

Sdílet

Radio Wave pokračuje v pořádání koncertů zahraničních hvězd, které znáte z jeho playlistu. Dává tak svému vysílání nový přesah. Po vystoupení CocoRosie a Wovenhand přiváží v rámci Radio Wave Stimul festivalu jmen hned několik a vstupuje tak na scénu ve velkém stylu. Propojení Radia Wave a Stimul festivalu v Divadle Archa je logicky dalším krokem na cestě za hudebně zajímavějším rozhlasovým prostředím v Česku.

„Stimulovat posluchače novou hudbou je jedním z podstatných cílů Radia Wave a jakožto milovníci koncertů pak přirozeně vyhledáváme situace, jak naší snahu přenášet i mimo digitální svět,“ říká hudební dramaturg této stanice Tomáš Turek. „Radio Wave Stimul festival je tedy dalším vyústěním snahy dát najevo, že jsme stále naživu a v plné síle,“ dodává.

Hudební program večera a noci bude opravdu pestrou hostinou! Vystoupí alternativní hiphopeři Shabazz Palaces, kteří jsou vedlejším projektem Ishmaela „Butterfly“ Butlera z respektovaných Digable Planets. Milovníci syntezátorů si přijdou na své s hvězdami aktuální vlny tzv. „hypnagogického popu" Emeralds, svůj potemnělý post-punk představí The City Kill z Dánska a do tajů zvuku klasického nástroje nás zasvětí islandská violoncellistka Hildur Gudnadóttir. Na závěr ale všechny roztančí DJ-set elektronické superstar Peaches.

Radio Wave bude z pražského Divadla Archa vysílat živě a koncerty také uslyšíte v jeho vysílání v následujících týdnech ze záznamu.

Samotným koncertům však budou předcházet přednášky, diskuze a workshopy s českými i zahraničními hudebníky, návštěvníci nebudou ochuzeni o projekce videoklipů, záznamů koncertů a hudebních filmů. „Chceme, aby Divadlo Archa žilo současnou alternativní hudbou celý den,“ vysvětluje ředitel Stimul festivalu Jan Vávra. Příznivce kvalitní hudby potěší jistě i cena vstupenek na celodenní program!