Hlavní navigace

Radio Wave – Vlna, která ti pomůže

[Tisková zpráva] S příchodem Vánoc si pro vás tým Radia Wave připravil vlnu dobrých skutků. Budeme se věnovat zajímavým a hlavně současným problémům. Připravujeme živá vysílání z terénu. Do studia Radia Wave přijdou hosté, kteří rozhodně mají co říci. Vybrali jsme náměty, nad kterými bychom neměli zavírat oči. Zamyslete se s námi nad tím, co trápí současnou společnost. Prosincový program bude věnován lidem, kteří potřebují pomoc, ale i těm, kteří pomáhají. Neobracejte se k problémům zády. Buďte s námi na jedné vlně!

Sdílet

Sledujte www.wave.cz/cha­rita!

1. prosince začínáme Světovým dnem boje proti AIDS. O nemoci AIDS už toho bylo dost napsáno. Stejně tak toho bylo dost řečeno o viru HIV. Přesto v České republice nakažených přibývá. O nemoci AIDS není na místě mlčet. Na Radiu Wave se v Odpolední session sejdou sociální pracovníci, ale i lidé, kterým se tato nemoc nevyhnula.

5. prosince vyráží tým Radia Wave do akce. Cílová stanice – Domov pokojného stáří v Brně. Jak na své mládí vzpomínají naši prarodiče? Jak to bylo dříve, jak je to dnes? Vydejte se s námi na výlet napříč generacemi. Doufejme, že se nám podaří rozdat i nějakou tu radost. Bude s námi i Zdravotní klaun.

Pátý prosincový den byl v roce 1985 prohlášen Valným shromážděním OSN za Mezinárodní den dobrovolníků. Tento den je tak příležitostí pro všechny organizace a dobrovolníky ke zviditelnění své práce. O lidech, kteří dobrovolně věnují svůj čas a nasazení, se budeme bavit 8. prosince v pořadu S mikrofonem na točenou.

Hole, berle nebo invalidní vozík – žádná z těchto pomůcek není překážkou proto, aby se vám v žilách nevařil adrenalin. Čtyřkolky, seskoky padákem nebo rafting. Možné je skoro vše, pokud je vůle a odvaha. A ta Tomáši Uhlíkovi z občanského sdružení Adrenalin bez bariér rozhodně nechybí. Přesvědčí vás o tom v pořadu Ride Zone 8. prosince.

10. prosince – Den lidských práv. V tento den hodlají stávkovat sociální pracovníci. Akce s názvem BED IN má upozornit na problémy v sociální oblasti, konkrétně pak i v ústavní péči. Jaké jsou nejpalčivější problémy v sociální sféře? Co pracovníky ke stávce vůbec vede? Své názory si ve vysílání Radia Wave vymění sociální pracovníci a odpovědní zástupci exekutivy už 9. prosince.

„Smích je nejlepší lékař.“ Tímto mottem se možná nechal inspirovat i zdravotní klaun Garry Edwards. Právě on už několik let pravidelně přináší smích a radost nejen hospitalizovaným dětem. Terapii humorem si nenechte ujít 11. prosince v Odpolední session na Radiu Wave. Máma a táta – to jsou nejbližší lidé, bez kterých si svůj život jen těžko dokážeme představit. Řada z nás má tu příležitost vrátit se domů, do svého dětského pokojíku. Jiní tuhle šanci nikdy nedostanou a nedostali. Odpolední session poslouchejte živě z dětského domova v Letech u Prahy 12. prosince.

15. prosince vám přineseme autentický zážitek naší reportérky Zuzky Rejchové, která si na vlastní kůži vyzkouší, jak se žije lidem na vozíčku. Poslouchejte reality Radia Wave S mikrofonem na točenou.

Země postižené povodněmi, hurikánem nebo válkou. Země, kde nemůžete mít svůj život pod kontrolou. Do těchto míst míří i humanitární pomoc z Čech. Do oblastí zasažených válečným konfliktem nebo do míst, kde řádila sama příroda, se vypravíme v pořadu Rentgen 17. prosince, a to ve společnosti humanitárních pracovníků.

V rámci našeho charitativního programu se 29. prosince v divadelní rubrice Tyjátr zaměříme na to, jak vnímají divadelní představení slepé a zrakově postižené děti a jak vzniká projekt Oči na dlani, který uvedlo do života Divadlo VeTři.

Nezapomeneme ani na problematiku domácího násilí, a to 30. prosince v pořadu Klystýr. Vše, co se děje kolem Vánoc, se asi nejvíce dotýká právě dětí. Během tohoto svátku totiž dojde i na některá tajná přání. Ta dětem pomáhá plnit i Nadační fond Dětský úsměv, jehož cílem je všestranná pomoc dětem umístěným v Dětském centru v Praze 4 – Krči. Ale i rodiče mají svá přání. Těm lze také pomoci. O přípravě na adopci, o pěstounské péči, ale i dalších strastech a radostech na Radiu Wave.

Více informací o prosincovém programu Radia Wave najdete na www.wave.cz/cha­rita.

Český rozhlas Radio Wave je speciální stanicí Českého rozhlasu, která je určená především mladé generaci. Playlist tvoří indie kytary, post rock, nu folk, elektro, kvalitní pop a alternativní hip hop. Kromě hudby má Radio Wave ve svém hledáčku divadlo, film, life-style, publicistiku a adrenalinové sporty. Žije všemi dobrými festivaly a freestylovými závody. Ve vysílání se pravidelně věnujeme charitativním projektům a mladé nekomerční kultuře. Radio Wave vysílá na www.wave.cz, digitálně pak v systému DVB-T (v Praze, Brně, Ostravě, na Domažlicku, v severních Čechách a od podzimu i v západních a jižních Čechách), v DVB-S (v paketu CS Link, signál je přenášen družicí Astra 3A) a v řadě kabelových televizí. Více informací naleznete na www.wave.cz, www.myspace.com/ra­dio_wave.

Radio Wave spustilo i vizualizaci rozhlasového vysílání v mobilních telefonech. Pomocí programu Spodtronic, který je určen pro telefony s operačním systémem Symbian, můžete poslouchat rádio a objevovat svět obrazově-zvukového vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).