Hlavní navigace

Radioatlas ve vysílání ČRo 1 - Radiožurnálu

[Tisková zpráva] Český rozhlas 1 – Radiožurnál od měsíce října zařazuje do svého vysílání pravidelný pořad „Radioatlas“.

Sdílet

Pro velký zájem posluchačů se z původně prázdninového pořadu s praktickými radami na cesty za dovolenou stává „Radioatlas“ od října pravidelným pořadem se svým stálým místem ve vysílání ČRo 1 – Radiožurnálu.

“Radioatlas“ bude přinášet aktuální zprávy ze světa cestování, které se týkají Česka, českých turistů a zemí, kam nejčastěji jezdí. Poradí, jak se co nejlépe pohybovat ve světě turistiky, jak co nejvýhodněji rezervovat letenky, půjčit si auto, zrušit nebo reklamovat zájezd, kdy se nechat očkovat před cestou do exotických krajin a podobně.

„V poslední době se stále více lidí vydává na cesty samostatně, bez cestovní kanceláře. Informací je zvláště díky internetu doslova přehršel, chceme z nich posluchačům předložit ty skutečně ověřené, reálné, které jim usnadní a zlevní cestování,“ říká autor pořadu Jaroslav Skalický. Součástí Radioatlasu budou také reportáže z turisticky zajímavých míst doma i v zahraničí, které doplníme informacemi, jak se na místo nejlépe dostat, kde se ubytovat, najíst, na co si případně dát pozor. Nezapomeneme ani na tipy k návštěvě galerií v evropských městech, nových muzeí a expozic, upozorníme na nové turistické průvodce apod.

Pořad „Radioatlas“ ve vysílání ČRo 1 – Radiožurnálu každou neděli ve 12.10 hodin.