Hlavní navigace

Radiokomunikace a Penta společně

[Tisková zpráva] (Praha / Bratislava. 14. července 2006) – Radiokomunikace a.s. a private equity skupina Penta dnes odevzdaly v Telekomunikačnému úradu Slovenskej republiky společnou nabídku na provoz třetího mobilního operátora na Slovensku.

Sdílet

„Jako významný akcionář společnosti T-Mobile Czech Republic máme dlouhodobé zkušenosti s provozem služeb mobilního operátora, se zaváděním nejnovějších a inovativních technologií a budováním vlastní infrastruktury,“ uvedl dnes Ing. Miroslav Čuřín, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Radiokomunika­ce a.s.

Radiokomunikace působí na českém trhu déle než čtyřicet let a patří k největším telekomunikačním operátorům v České republice. Radiokomunikace a.s. vlastní společně s konsorciem CMobil B.V. společnost T-Mobile, jehož prostřednictvím poskytují služby mobilního operátora téměř 4,5 milionům zákazníků.

„Jako jeden z největších hráčů na českém trhu máme zájem vybudovat na Slovensku moderního a flexibilního mobilního operátora. Navzdory vysoké penetraci současných mobilních operátorů na Slovensku, vidíme dostatečný potenciál a prostor k oslovení široké škály klientů, kteří ocení zejména kvalitní a technologicky vyspělé produkty a zároveň cenově atraktivní služby,“ dodal Miroslav Čuřín.

„Radiokomunikace přinášejí své odborné zkušenosti v oblasti telekomunikací, výhodu zkušeností s potřebami českého trhu, který se velmi podobá slovenskému a širokou škálu služeb. Penta jako strategický partner nabízí silné finanční zázemí, znalost domácího trhu a zkušenosti z poskytování služeb více než dvěma milionům zákazníků v oblastech zdravotnictví, zábavního průmyslu a dalších segmentech trhu,“ informoval o partnerství Ing. Marek Ondrejka, investiční ředitel společnosti Penta Investments, a.s.

V České republice poskytují Radiokomunikace širokou nabídku produktů pro domácnosti a firmy, a to zejména v oblastech hlasových služeb, datových služeb a připojení k internetu. Společnost zajišťuje servis spojený s televizním a rozhlasovým vysíláním, služby související s nájmem a správou telekomunikačních a radiokomunikačních objektů a v neposlední řadě poskytuje produkty v oblasti poradenství. Radiokomunikace v rámci svého portfolia poskytují obchodní služby všem hlavním telekomunikačním operátorům v České republice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).