Hlavní navigace

RadioTV má nového investora

[Tisková zpráva]

Sdílet

RadioTV má nového investora

Internetový server RadioTV (http://www.ra­diotv.cz/), který se věnuje problematice elektronických médií, získal nového investora. Server RadioTV od července 2003 provozuje nově založená společnost RadioTV s.r.o. a jejím majoritním vlastníkem se stala společnost Internetmedia s.r.o. (http://www.a­bradio.com/)

Internetmedia vlastní ve společnosti 51%, dosavadní provozovatel Radek Dresler ovládá 30% a zbývajících 19% připadá na olomouckou firmu Redigy (http://www.re­digy.cz/), jejíž technologická podpora umožnila před čtyřmi lety start serveru RadioTV. Čerstvě založená společnost Radio TV s.r.o. dosud nefiguruje v internetovém obchodním rejstříku, ale v průběhu následujících týdnů by se v něm měla objevit.

„Po čtyřech letech provozu internetového serveru RadioTV bylo spojení se silným partnerem nezbytností. Pro úzce zaměřený server bez silného partnera v zádech je dnes takřka nemožné zajistit financování provozu z reklamních příjmů. Finanční, marketingová a reklamní činnost mne navíc značně omezovala v redakční práci a dalším rozvoji serveru,“ říká šéfredaktor a dosavadní provozovatel RadioTV Radek Dresler. „Společnost Internetmedia nabídla, že na svá bedra vezme veškerou administrativu a obchodní činnost a zajistí finanční prostředky na provoz redakce, kterou budu i nadále řídit sám.“

"Naše firma realizuje audio i video přes internet a zároveň provozujeme server na kterém se dá poslouchat přes internet více než sedmdesát rádií.

Server RadioTV chápeme především jako místo, které poskytuje informační servis profesionálům z oboru a neodborníkům přináší zajímavě podaný pohled na elektronická média. Budeme se také snažit aby se RadioTV stalo ještě více než doposud jakýmsi diskusním fórem, kde se budou střetávat názory na podobu našich nejvlivnějších médií," vysvětluje důvody akvizice ředitel Internetmedia a nový jednatel Radio TV s.r.o. Adam Křikava.

Provoz serveru RadioTV je od počátku července plně stabilizován. Čtenáři se každé ráno dočkají dvou původních článků ze světa rozhlasu a televize a v průběhu dne je server aktualizován krátkými zprávami. Na následující měsíce se navíc plánuje obohacení obsahu o nová témata, ke slovu přijde digitalizace a podrobné informační databáze rádií a televizí budou rozšířeny o kabelové stanice.

„Naší ambicí je zajistit redakci finanční zázemí, aby měla klid na práci. Článků by mělo být více a měli by vycházet pravidelně. S touto finanční nezávislostí bude redakce schopná odolat všem tlakům, tak aby byla zajištěna její nezávislost a objektivita,“ dodává Křikava.

O RadioTV:

Server založil 25. Února 1999 pod jménem Radia.cz Radek Dresler společně s olomouckou společností Redigy. V listopadu 2001 byl původně rozhlasový magazín rozšířen o televizní sekci a dále pokračoval pod jménem RadioTV.