Hlavní navigace

Radiožurnál nejposlouchanější stanicí, Český rozhlas posiluje

[Tisková zpráva] Návrat Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu na pozici stanice s největším publikem v České republice a celkové posílení postavení Českého rozhlasu přinesly poslední výsledky průzkumu poslechovosti Mediaprojekt. Ve druhém pololetí roku 2005 stoupl počet posluchačů Českého rozhlasu na 1,887 milionu, což znamená nárůst podílu na trhu z 25,8% na současných 26,4%.

Sdílet

„Úspěšné byly podle posledních hodnot poslechovosti všechny celoplošné stanice. Český rozhlas 1 – Radiožurnál se stal díky nárůstu počtu posluchačů v průměrném dni na 922 tisíc stanicí s největším publikem, jeho podíl na trhu je 11,2%,“ uvedl výkonný ředitel Českého rozhlasu Josef Havel. Český rozhlas 2 – Praha získal 32 tisíc posluchačů a je se 349 tisíci na pátém místě v pořadí celoplošných stanic, Český rozhlas 3 – Vltava posílil s nárůstem 8 tisíc posluchačů svou pozici na trhu o 0,2%.

Nejúspěšnější regionální stanicí Českého rozhlasu je Český rozhlas Brno, následují Český rozhlas České Budějovice a Český rozhlas Plzeň.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).