Hlavní navigace

Radiožurnál vyráží na rallye Dakar

[Tisková zpráva] Radiožurnál se již pošesté zúčastní Rallye Dakar 2007. Přímo na trati bude mít reportéra Motožurnálu Jana Říhu, který bude závodní konvoj sledovat ze země i ze vzduchu. Svou účast na dakarské rallye odstartujte ČRo 1 – Radiožurnál na Nový rok před pražským Rudolfinem.

Sdílet

Návštěvníci dakarského stánku se mohou v pondělí 1. ledna od 14 hodin u pražského Rudolfina zúčastnit tipovací soutěže o poukázky na oblečení do pouště. Na místě si prohlédnou repliku pouštního speciálu VW Touareg a přivítají spolu s ČRo 1 – Radiožurnál Nový rok velkým pražským ohňostrojem, kterým akce po 18. hodině vyvrcholí. Na setkání s vámi se těší reportér z rallye Dakar Jan Říha a moderátoři Radiožurnálu Jan Pokorný a Petr Jansa. Partnery akce jsou Magistrát hlavního města Prahy a Volkswagen.

Rallye Dakar 2007, která startuje 6. ledna v portugalském Lisabonu, projede postupně Marokem, Mauretánií, Mali a Senegalem. Zde, v hlavním městě Dakaru, trasa letošní 29. rallye dlouhé 8708 kilometrů 21. ledna končí.

Rallye Dakar je nejslavnější vytrvalostní soutěží světa. Její trasa tradičně vede hlavně po africkém kontinentu, kde účastníci, včetně českých zástupců, bojují s extrémními nástrahami pouště (viz článek Trasa Dakaru 2007 na motozurnal.au­tomix.cz).

Rallye Dakar ve vysílání i na webu
Český rozhlas 1 – Radiožurnál bude v době od 3. 1. do 22. 1. 2007 vysílat aktuální vstupy z Rallye Dakar 2007 v pravidelných časech:

  • v Ranním Radiožurnálu v 8.20 uslyšíte „Dakarský deník“ (cestovatelské postřehy z míst, kam rallye zavítá, a informace ze zákulisí)
  • v pořadu Motožurnál vždy před 14. hodinou
  • v Odpoledním Radiožurnálu, který vysílá od 14. do 18. hodiny
  • ve Sportžurnálu mezi 19. a 20. hodinou.

Aktuální zpravodajství z Rallye Dakar 2007 včetně fotografií najdete také na internetových stránkách motozurnal.au­tomix.cz.

Náš člověk v konvoji
Jan Říha pracuje v Českém rozhlase 1 v redakci Motožurnálu už více než 12 let. Duši dobrodruha osvědčil v roli reportéra při účasti na soutěžní expedici Camel Trophy v roce 1996 v džungli na ostrově Borneo a v roce 1997 v Mongolsku. Rallye Dakar poprvé absolvoval v roce 2005 a od té doby v jejím konvoji nechyběl.