Hlavní navigace

Radiožurnál živě a nejrychleji z Rallye Dakar 2010

[Tisková zpráva] Nejslavnější vytrvalostní závod na světě Rallye Dakar se v lednu 2010 podruhé přenese do vzrušujícího prostředí Jižní Ameriky. A chybět u toho nebude tradičně ani reportér ČRo 1 - Radiožurnálu.

Sdílet

Na účastníky 32. ročníku slavného „dakaru“ čeká od 1. do 17. ledna strastiplná cesta dlouhá 9 tisíc kilometrů nejsušším místem na světě pouští Atacama i pohořím And. V Jižní Americe nebudou chybět ani čeští jezdci. Obhájit vítězství v kategorii čtyřkolek bude chtít Josef Macháček, na souboje se špičkou kategorie aut se těší celkově sedmá posádka posledního ročníku Rallye Dakar Zapletal – Ouředníček, v kamionech můžeme držet palce třem pilotům Tater a jednoho Liazu: Aleši Lopraisovi, Tomáši Tomečkovi, Marku Spáčilovi a Martinu Macíkovi.

Radiožurnál už podeváté nabídne novinky a reportáže přímo z konvoje. Reportér Jan Říha z redakce Motožurnálu bude v pravidelných vstupech každý den aktuálně informovat o průběhu i zákulisí slavného pouštního maratónu. „Samozřejmostí jsou živé vstupy do vysílání kdykoli, když se bude na rallye něco důležitého dít. Přenos reportáží, rozhovorů i fotografií umožňuje speciální satelitní zařízení, přes které se dá telefonovat i posílat data z kteréhokoli místa na zemi,“ řekl Jan Říha.

Reportáže z Rallye Dakar 2010 s fotoga­leriemi a rychlé zpravodajství najdete v průběhu celé rallye spolehlivě také na stránkách www.rozhlas.cz/mo­tozurnal/dakar.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).