Hlavní navigace

Společnosti Radware a RSA vsroupily do technologického partnerství, které bude nabízet lepší služby pro ochranu před trojskými koňmi a phishingem

[Tisková zpráva] Produkt Radware DefensePro™ a služba RSA FraudActionSM, kterou nabízí bezpečnostní divize společnosti EMC a je zaměřena na ochranu před trojskými koňmi a útoky typu phishing, pomohou chránit uživatele před krádežemi informací a identit.

Sdílet

PRAHA, MAHWAH, New Jersey a BEDFORD, Massachusetts – 30. července 2009: Radware, přední dodavatel integrovaných řešení pro řízení aplikací v sítích optimalizovaných podle potřeb podniku, a RSA, bezpečnostní divize společnosti EMC, oznámily vytvoření technologického partnerství zaměřeného na rozvoj sítí s integrovaným blokováním škodlivého softwaru, které budou koncové uživatele účinněji chránit před podvody, krádežemi informací i identit a šířením škodlivého softwaru.

Již dnes platí, že útoky typu phishing a trojské koně jsou obvykle eliminovány během několika hodin po zjištění. Mezitím však stále dokáží shromáždit mnoho osobních údajů o uživatelích a zvýšit jejich zranitelnost vůči řadě rizik, mimo jiné podvodům. Standardní řešení založená na virových definicích jsou závislá na pravidelné aktualizaci definic, a proto mohou na takovéto útoky reagovat se zpožděním. Koncovým uživatelům, kteří nemají k dispozici řešení pro ochranu v reálném čase, tedy chybí ochrana před online útoky způsobenými trojskými koňmi a phishingovými weby.

Radware a RSA chtějí tento problém vyřešit, a proto společnými silami vyvíjejí proaktivní obranu na síťové vrstvě, která bude koncové uživatele účinněji a efektivněji chránit před počítačovými zločinci. RSA bude v reálném čase poskytovat online informace o hrozbách, které identifikovala služba RSA FraudActionSM na ochranu před phishingem a trojskými koňmi, a ty budou předávány řešení Radware DefensePro, které zajišťuje ochranu před průniky do sítě v reálném čase (IPS, Intrusion Prevention System) a před útoky zahlcením (DoS). Na základě těchto definic generovaných v reálném čase bude Radware DefensePro moci proaktivně a v rámci celé lokality blokovat trojské koně, phishingové weby a šíření škodlivého softwaru již na síťové vrstvě. Poskytovatelé spravovaných bezpečnostních služeb (MSSP), poskytovatelé služeb Internetu (ISP) i ostatní organizace poskytující zabezpečení na síťové vrstvě budou tedy moci svým zákazníkům nabízet kvalitnější ochranu před trojskými koňmi a phishingovými weby a zvýšit tak přidanou hodnotu pro koncové uživatele.

„Tyto nové funkce pro ochranu před phishingem a trojskými koňmi, které nabízíme poskytovatelům připojení k Internetu, posouvají stávající služby založené na sledování reputace IP adres a webů do nového vývojového stadia, kdy bude možné zajistit ochranu i před těmi nejnovějšími hrozbami. Díky spolupráci s RSA může řešení Radware pro zabezpečení sítě, které bylo určeno poskytovatelům bezpečnostních služeb, využívat informace z kanálu RSA jako definice generované v reálném čase. Radware DefensePro tak aktivně a bez zásahu uživatele předchází krádežím informací nebo identit,“ uvedl Avi Chesla, viceprezident společnosti Radware pro zabezpečení. „Stávající vyhledávací technologie vycházejí ze statických definic, a chrání tedy pouze před starými útoky. Díky technologii definic generovaných v reálném čase z kanálu RSA však získáváme možnost okamžitě reagovat a bránit se nejnovějším hrozbám.“

Radware DefensePro je systém ochrany před průniky do sítě v reálném čase (IPS), který zajišťuje nepřetržitý provoz firmy a chrání IP infrastrukturu před rozšířenými i šířícími se síťovými hrozbami, které tradiční systémy IPS nedokáží rozpoznat. DefensePro poskytuje unikátní definice, které jsou automaticky generovány v reálném čase na základě podezřelého chování a přispívají k ochraně před hrozbami, jež nevyužívají žádného známého slabého místa v zabezpečení, i nejnovějšími útoky označovanými jako „útok v nulté minutě“, jako jsou zneužití aplikace, serverový útok hrubou silou nebo zahlcení aplikace a sítě. DefensePro to vše navíc dokáže bez zásahu uživatele a bez zablokování přenosů oprávněných uživatelů. DefensePro využívá model škálovatelných plateb „pay-as-you-grow“ (platba se navyšuje podle rostoucího počtu zařízení) a poskytuje bezobslužné funkce zabezpečení pro co nejjednodušší správu.

„Toto technologické partnerství se společností Radware je důkazem toho, že díky kreativní spolupráci lze zlepšit naši schopnost ochránit uživatele před stále vyspělejšími online hrozbami. Výsledkem bude vyšší přidaná hodnota, kterou budeme moci nabídnout většímu počtu organizací, a integrace v širším měřítku v rámci informační infrastruktury,“ říká Sam Curry, viceprezident divize RSA pro Product Management. „Musíme i nadále pokračovat v posilování bezpečnostního ekosystému. Jen pak budeme efektivním subjektem, který je dokáže organizovaně čelit obrovské utajené zločinné síti.“

Služba RSA FraudAction, která je nabízena v rámci řešení RSA Identity Protection and Verification Suite, je nepřetržitá služba, jejímž úkolem je rozpoznávat, monitorovat, blokovat a eliminovat útoky typu phishing, pharming nebo trojský kůň, které mají na svědomí online podvodníci. Představuje účinné opatření proti online kriminalitě a dosud přispěla k odpojení více než 165 000 podvodných webů ve 140 zemích. Chrání již více než 320 organizací. Ve středisku RSA® Anti-Fraud Command Center nepřetržitě pracuje tým specializovaných analytiků, kteří zprostředkovávají eliminaci webů, ze kterých jsou podnikány online útoky, zajišťují nasazení protiopatření a provádějí podrobnou analytickou činnost, jejíž výsledky přispívají k zadržení podvodníků a k předcházení podobným hrozbám v budoucnu. To vše významně zkracuje průměrnou dobu, po kterou je online útok nebezpečný.

O společnosti Radware
Radware je přední dodavatel integrovaných řešení pro řízení aplikací a zajišťuje nepřetržitou dostupnost, maximální výkon a plné zabezpečení důležitých obchodních aplikací ve více než 6 000 podniků a telekomunikačních operátorů po celém světě. Radware APSolute™, komplexní a oceněná sada inteligentních klientských produktů pro zabezpečení a řízení přístupu, nabízí společnostem ve všech oborech podnikání optimalizaci sítě podle potřeb podniku, která vede ke zvýšení produktivity, zlepšení rentability a snížení nákladů na provoz a infrastrukturu IT. Další informace naleznete na webu na adrese www.radware.com.

O RSA
RSA, Security Division společnosti EMC, je přední poskytovatel řešení pro zabezpečení, která přinášejí pokrok a pomáhají vedoucím světovým organizacím dosáhnout úspěchu při řešení nejnáročnějších a nejcitlivějších problémů v oblasti zabezpečení. Přístup divize RSA k zabezpečení, orientovaný na informace, chrání integritu a důvěrnost informací v celém jejich životním cyklu bez ohledu na to, kde se nacházejí, kdo k nim přistupuje a jak jsou používány.

Divize RSA nabízí jedinečná řešení pro ověření identity a řízení přístupu, prevence ztráty dat, šifrování a správy klíčů, zajištění souladu s legislativními požadavky, řízení zabezpečení dat a ochranu před informačními podvody. Tato řešení přinášejí důvěryhodnost milionům uživatelských identit, jimi prováděným transakcím a výsledným datům. Další informace naleznete na webu na adrese www.RSA.com a www.EMC.com.

O společnosti EMC
Společnost EMC Czech Republic je tuzemskou pobočkou americké společnosti EMC Corporation, vedoucí světové firmy v oblasti produktů, služeb a řešení pro ukládání a správu informací. V České republice je EMC zastoupena od roku 1999 a mezi její klienty patří mimo jiné přední české telekomunikační společnosti a finanční instituce. Informace o produktech a službách společnosti EMC naleznete na adrese www.emc2.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).