Hlavní navigace

Řady profesorů na gymnáziu opět posilují!

[Tisková zpráva] V pondělí 13. září 2010 se v nejsledovanějším denním nekonečném seriálu TV Nova Ulice objeví nová svérázná postava profesora matematiky a fyziky Mojmíra Kaliny v podání známého herce a moderátora Pavla Nového. Mojmír Kalina má rád pořádek a disciplínu, celá škola se má tedy opravdu na co těšit!

Sdílet

Praha 10. září 2010 – Mojmír Kalina je profesorem ze staré školy, který svým vystupováním strčí do kapsy i mistra etikety. U ředitelky Puklické tím získá značné sympatie. Ze svého smyslu pro pořádek a disciplínu nemá v plánu na této škole nijak slevit. Školníka Lojzu a nového učitele výtvarné výchovy Otíka čekají s Kalinou perné chvilky. Studentům ukáže, že nic u něj nezískají zadarmo. Občas to schytají i hozenou křídou. Na druhou stranu ti, kteří budou v jeho předmětech prospívat, budou mít od něho klid. V profesorském sboru bude mít své protivníky, ale i s těmi se vypořádá se zarputilostí sobě vlastní. Jeho chorobná soutěživost v čemkoliv a o cokoliv přinese spoustu zajímavých a úsměvných situací.

V roli Mojmíra Kaliny se představí oblíbený herec českého filmu a moderátor zábavných pořadů Pavel Nový, rodák z Plzně, který své dětství prožil na Šumavě. Poprvé stál před kamerou ve 13 letech. Patří k hercům, kteří se prosadili, přestože nejsou absolventy herecké školy. Od roku 1989 účinkuje v pražské Ypsilonce. Ztvárnil desítky divadelních, filmových i televizních rolí. K jeho nejoblíbenějším diváckým rolím patří postava Pepy v komedii století režisérky Marie Poledňákové S tebou mě baví svět. Má rád sport, ale jeho největším koníčkem je tenis.

Ulice – každý všední den v 18:30 na TV Nova!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).