Hlavní navigace

Rafal Lukawiecki: Business Inteligence Day

[Tisková zpráva] Praha, 31. března 2009 – Rafal Lukawiecki, hlavní hvězda Gopas & Microsoft TECHnical EDucation Conference 2009, potvrdil svoji účast. „Na konferenci vystoupí hned první den jejího trvání, tj. 27. dubna 2009, a připraveny má hned čtyři prezentace, které se všechny týkají jednoho tématu, a to jak z pouhých dat získat užitečné a hodnotné informace,“ říká Jan Dvořák, výkonný ředitel počítačové školy Gopas, jež konferenci za podpory hlavního partnera společnosti Microsoft organizuje. „Jsme rádi, že se nám podařilo, Rafala Lukawieckiho pro vystoupení v Praze získat.

Sdílet

Jeho semináře jsou mezi odbornou veřejností velmi populární po celém světě. I my předpokládáme, že z více než padesáti přednáškových bloků celotýdenní konference, budou mít prezentace pana Lukawieckiho nejsilnější účast.“

První den letošní technologické konference bude v režii Rafala Lukawieckiho, který ve svém jednodenním semináři předvede, jak s pomocí nástrojů systémů společnosti Microsoft mohou IT manažeři a vedoucí pracovníci zlepšit firemní procesy rozhodování a získat cenná obchodní data z datových zdrojů. „Posluchači získají kompletní přehled o možnostech tvorby a využívání Microsoft BI nástrojů, od datové integrace a konsolidace, až po tvorbu reportů a obchodních přehledů. Nástroje a metody „Business Intelligence“ pomáhají nastavovat a měřit parametry výkonnosti firem. Techniky „Data Mining“ umožňují moderním firmám získávat z datových zdrojů cenné informace potřebné pro podporu rozhodování,“ doplňuje Jan Dvořák.

Jako klíčová témata semináře lze označit:

  • Důležitost metod BI a vyhodnocování výkonu
  • Koncepty a terminologie
  • Obvyklé scénáře a nástroje pro pracovníky zodpovědné za rozhodování
  • Základní procesy pro datovou integraci a datovou správu
  • Základy multidimenzio­nálního modelování a analýzy
  • Využití prediktivních analýz v rámci Microsoft Excel a Microsoft SQL Server 2008 a dalších nástrojů

Profil Rafala Lukawieckiho:
Konzultant, ředitel a majitel společnosti Project Botticelli Ltd.

Jako hlavní konzultant a softwarový architekt má Rafal Lukawiecki ve své společnosti Project Botticelli Ltd na starosti analýzu a předpověď trendů v oblasti informačních technologií. Úzce spolupracuje s více než 150 softwarovými vývojáři, stejně jako s investory a jejich vedením, na využití co nejsprávnějších principů a postupů vycházejících z Microsoft Solutions Framework a Microsoft Operations Framework. Pomáhal budovat a modernizovat vývojářské a konzultantské firmy a kladl důraz na jejich co nejvyšší produktivitu a efektivitu při zachování příznivého ovzduší pro týmovou spolupráci uvnitř společnosti.

Zabývá se převážně těmito oblastmi: návrhem IT architektury, statistikou a získáváním klíčových informací v rámci vyhodnocování obchodních dat metodami „data mining“, bezpečností a šifrováním a řízením distribuce řešení.

Pan Lukawiecki je častým a populárním řečníkem na akcích pořádaných společností Microsoft a účastnil se i prestižních konferencí s Billem Gatesem a Stevem Ballmerem po celé Evropě, středním východě i Africe. Minulý rok oslavil 10 let v roli nejlepšího přednášejícího na konferencích Microsoft TechEd EMEA. Jeho unikátně energický styl přednesu udrží vaši pozornost nezávisle na obtížnosti probírané látky.

Všechny prezentace Rafala Lukawieckiho budou vedeny v anglickém jazyce. Samozřejmostí bude simultánní překlad do českého jazyka.

O společnosti GOPAS, a. s.
Počítačová škola GOPAS, a. s., zahájila činnost v roce 1992. Soustředila se výhradně na vzdělávání v oboru výpočetní techniky a manažerských dovedností. Důsledným dodržováním této dlouhodobé strategie se společnost vypracovala mezi nejuznávanější firmy v oboru.

Díky své specializaci si vytvořila podmínky pro skutečně partnerské vztahy nejen se zákazníky z řad uživatelů, ale umožnilo jí to rovněž spolupráci s předními dodavateli výpočetní techniky a systémovými integrátory. Za rok 2008 prošlo kurzy výpočetní techniky v prostorách počítačové školy GOPAS skoro 30 000 absolventů.

Počítačová škola GOPAS je držitelem nejvyšších dosažitelných autorizací v oblasti vzdělávání firem Microsoft (Microsoft Gold Certified Partner for Learning Solutions), Oracle (OAEC), IBM (IBM Business partner) pro kurzy Lotus Notes, Sun Microsystems (Authorized Education Center), Adobe (Authorised Training Partner), Corel (Training partner), SCO (SCO AEC) a Software602 (Autorizované školicí středisko).

Počítačová škola GOPAS je také autorizovaným testovacím střediskem firem Thomson Prometric (Prometric APTC) a VUE (Virtual University Enterprises), akreditovaným testovacím střediskem pro ECDL (European Computer Driving Licence), testovacím střediskem pro získání certifikátů Microsoft Office Specialist, dále je členem CompTIA, SPIS (Sdružení pro informační společnost) a AIVD (Asociace institucí vzdělávání dospělých).

Firma GOPAS provozuje celkem tři počítačové školy, a to v Praze, Brně a Bratislavě, o celkové kapacitě 36 počítačových učeben. V současné době tvoří tuto firmu 60 zaměstnanců a zhruba 70 stálých externích konzultantů a lektorů. O kvalitách poskytovaných služeb svědčí také získaný certifikát ISO 9001 a akreditace MŠMT pro rekvalifikace.