Hlavní navigace

Raiffeisenbank podepsala kontrakt s IBM na dodávku nové kompletní infrastruktury

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 10. ledna 2011: Společnosti Raiffeisenbank a IBM (NYSE: IBM) podepsaly tříletou smlouvu na dodávku kompletní hardwarové a softwarové infrastruktury, která vytvoří základ pro implementaci a provoz nového informačního systému. Cílem této výrazné obměny technologií a aplikací je zlepšení kvality služeb klientům Raiffeisenbank.

Sdílet

Dodávka řešení IBM na klíč zahrnuje servery s nejnovějšími procesory POWER7 pro rychlé zpracování transakcí, systémy pro ukládání dat, integrační software a další komponenty včetně služeb instalace, dlouhodobé údržby a podpory provozu. 

 „Nový  IT systém umožní Raiffeisenbank nabízet nové služby a produkty. Zároveň budeme schopni výrazně zlepšit bezpečnost a moderní vzhled našeho internetového bankovnictví stejně jako dalších produktů.“ uvedl člen představentstva Raiffeisenbank pan Martin Kolouch.  

„IBM byla schopna nabídnout Raiffeisenbank kompletní řešení pro zvýšení efektivity procesů a flexibilní reakce na potřeby klientů. S řešením IBM navíc dosáhne snížení nároků na prostory v datovém centru, čas strávený správou systémů, stejně jako nákladů na softwarové licence,“ popisuje řešení obchodní ředitel IBM Česká republika pro finanční sektor Pavel Šiška. 

Smlouva byla podepsána v červnu 2010. 

O IBM

Více informací  o IBM najdete na adrese: www.ibm.com/cz  

O Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisenbank a.s. (RBCZ) poskytuje od roku 1993 v České republice široké spektrum bankovních služeb soukromé i podnikové klientele. Raiffeisenbank obsluhuje klienty v síti více než 100 pobočeka klientských center, poskytuje rovněž služby specializovaných hypotečních center, osobních,  firemních a podnikatelských poradců. 

Raiffeisenbank do září 2010 vykázala zisk 1,37 miliardy korun. Celková  aktiva banky dosáhla 185,3 miliardy, Raiffeisenbank je podle tohoto ukazatele pátou největší bankou na českém trhu.  

Nabídku kvalitních služeb potvrzuje celá řada domácích i mezinárodních ocenění. V soutěži „Fincentrum Banka roku 2010“ byla Raiffeisenbank počtvrté z posledních pěti ročníků vyhlášena „Nejdynamičtější bankou roku“. eKonto potřetí v řadě získalo titul pro nejlepší účet, v hlavní kategorii Raiffeisenbank skončila na 3. místě.  

Majoritním akcionářem banky je rakouská finan­ční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI), která vznikla v říjnu 2010 spojením Raiffeisen International a části RZB. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).