Hlavní navigace

Ramses Course Designer - nástroj na tvorbu e-learningových kurzů

[Tisková zpráva]

Sdílet

Ramses Course Designer – nástroj na tvorbu e-learningových kurzů

Praha, 11. srpna 2004 – Společnost CCA Group, česká společnost dodávající informační systémy a služby na míru, vytvořila nástroj na tvorbu e-learningových kurzů – Ramses Course Designer.

Ramses Course Designer poskytuje jednoduché a intuitivní uživatelské prostředí, které umožňuje vytvořit plnohodnotný e-learningový kurz integrovatelný do běžných LMS systémů. Autorovi k vytvoření takového kurzu stačí běžná znalost ovládání počítače a textového editoru. Důraz je kladen na jednoduchost a rychlost.

Ramses Course Designer je určen pro státní i komerční firmy, které chtějí sami rozšiřovat vzdělání (rekvalifikaci) svých zaměstnanců. RCD umožňuje, aby sami vytvořili pro své zaměstnance jednoduché kurzy bez rozsáhlého školení.

„Podobný nástroj v České republice doposud chyběl. Cítili jsme potřebu vytvořit program, který dokáže vytvořit jednoduchý kurz během několika minut,“ uvedl Jiří Laciga, generální ředitel společnosti CCA Group. „Při tvorbě RCD jsme kladli důraz na jednoduchost systému, který umožní vytvořit kurz i lidem bez znalosti programových jazyků a technik,“ dodal.

Ramses Course Designer lze stáhnout z internetových stránek www.cca.cz a ihned po nainstalování začít používat. Kurzy generované aplikací RCD jsou za pomocí nástroje Authorware převáděny do formy spustitelné z lokálního disku či CD-ROM nebo do formy spustitelné na Internetu za pomoci běžného www prohlížeče. Tento převod lze libovolně provádět na vlastní instalaci Authoware nebo s využitím serveru CCA, se kterým RCD přímo komunikuje.

Systém vyhodnocení je rozdělen na cvičné (průběžné) testováni a na konečný ostrý test. Vždy když student projde danou kapitolu, kurz mu nabídne kontrolní otázky. Student má tak možnost zjistit, zda si osvojil právě ukončenou studijní jednotku. V případě, že špatně odpověděl na kontrolní otázku, nabídne mu kurz možnost vrátit se k již prostudované kapitole a látku si znovu zopakovat. Na konci proběhne závěrečný (ostrý) test. Po jeho skončení je student hned seznámen s výsledkem a dané výsledky jsou uloženy v systému. V průběhu ostrého testu se již student nemůže vrátit zpět k daným kapitolám.

O společnosti CCA Group, a.s.

Společnost CCA Group byla založena v září roku 1991. Nabízí komplexní řešení informačních systémů se zaměřením na vývoj a implementaci podnikových informačních systémů, aplikačního programového vybavení na zakázku a Internet aplikací. CCA Group poskytuje i portálová řešení a komplexní analytické řešení pro oblast podpory rozhodování (Business Intelligence). Po koupi společnosti Expert&Partner engineering v červenci 2002 nabízí CCA Group rovněž kvalitní služby systémové integrace.

Významnými klienty firmy jsou například Ministerstvo spravedlnosti ČR, Státní správa hmotných rezerv, Škoda Jaderné strojírenství, Plzeňská teplárenská, Evobus a Cetelem.

Kontakt:

Michal Srba
Virklis – PR Agency
+420 241 742 675
michal.srba@vir­klis.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).