Hlavní navigace

Rath v TV Public: Kalousek je geniální zločinec, kolega Hašek je Hujer!

[Tisková zpráva] V okamžiku, kdy sněmovní mándátní a imutní výbor projednává stížnost ministra financí na David Ratha z ČSSD, který jej na schůzi poslanců obvinil z opilosti, zaútočil středočeský hejtman na šéfa státní kasy znovu.

Sdílet

V pořadu TV Public dnes označil ministra financí Miroslava Kalouska za „geniální zločinecký mozek“. „On nemá žádné sociální cítění a pohrdá drtivou většinu ostatních lidí, které považuje za nedůstojné jeho velikosti! “ ostře kritizuje Rath. „Jako lékař vám říkám, že minulý týden měl mezi dvěma až třemi promile alkoholu. Když se napije, je opravdu vulgární a sprostě tam na nás pokřikuje. Zkrátka: jdete kolem něj a on sprostě nadává a je agresívní!“ stěžuje si v pořadu Narovinu na místopředsedu TOP09 ..

Středočeský lídr ČSSD nešetřil v televizi tvrdou kritikou i do vlastních řad. Na otázku publicisty Zdeňka Šarapatky, koho by si přál za budoucího šéfa sociálních demokratů, označil za favorita Bohuslava Sobotku. Na adresu jeho stranického rivala v boji o předsednický post příští rok Rath poznamenal: „Michal Hašek se přece už předvedl: všichni jsme ho viděli, jak premiéru Nečasovi nese dárkový koš a při jeho předávání se ohýbá až do pasu….Nesnáším takový hujerismus!“ nebere si servítky na adresu stranického kolegy. Středočeský lídr popřel v rozhovoru spekulace, že středočeská ČSSD preferuje právě volbu Haška. „To je jen stanovisko jedné, té kutnohorské organizace z dvanácti dalších. Té vládne „haškovec“ Milan Urban. Jám mám signály, že ostatní organizace podpoří Bohuslava Sobotku!“ říká Rath.

V rozhovoru nešetří ani vedení pražské ČSSD a její snahu o vytvoření velké kolalice s ODS na pražské radnici. „Je to zrada na voličích. ODS přece dostala v Praze od voličů červenou kartu!“ kritizuje pražskou ČSSD. Nevyloučil přitom, že jde politikům ODS i ČSSD především o udržení zajímavých postů na radnici a v městských firmách.

V pořadu Narovinu odhaluje televiznímu štábu i své pracovní zázemí na středočeském hejtmanství a hájí vysoké náklady na rekontrukci své pracovny. Její vybavení přišlo daňové poplatníky na 700 tisíc korun, celková rekonstrukce hejtmanova zázemí pak na necelé čtyři miliony. Rekontrukci vysvětluje Rath poněkud kuriózně podporou podnikání v kraji: historický nábytek nechal vyrobit jako patriot středočeskou firmou. Hejtman popírá, že se snažil zatajit informace o rekonstrukci na hejtmanství před veřejností a novináři. S informací přišel deník Blesk, jehož novinářka pracovala na Rathově úřadu jako mluvčí. „Když tu pracovala, seděla u mně několikrát a novému nábytku se nedivila. Teprve když odešla do novin, přišla s touhle novinou! Asi měla jiná očekávání nebo představy!“ zlehčuje situaci okolo vybavení svého zázemí hejtman.

Zajímavý doprovod mívá David Rath při pěších přesunech z poslanecké sněmovny na svůj úřad. „Je to jen pár minut chůze. Občas se ke mně připojí někdo z občanů a vypráví mi svůj příběh. Nedávno to byl ten mladík, co hladil Obamu..“ chlubí se. Hejmana Ratha prý ale mladík, jenž na Hradčanech proslule pohladil amerického prezidenta, po cestě nehladil….

Pořad Narovinu vysílá TV Public v pondělí 8.listopadu ve 21.30h.Zdroj: TV Public