Hlavní navigace

Reakce Barbory Tachecí, ředitelky ČRo 1 - Radiožurnálu

[Tisková zpráva] Vzhledem k tomu, že se množí informace o tom, že nevím, kolik žije v České republice lidí, dovoluji si dát novinářům k dispozici tuto další informaci – dělám tak v přímé návaznosti na včerejší článek v jednom z českých deníků, který hovořil v souvislosti s mým rozhovorem pro Českou televizi o „trapasu roku“:

Sdílet

V pořadu České televize jsem byla moderátorem opakovaně tázána na situaci kolem petiční aktivity části českých občanů. Na dotaz moderátora jsem doslova uvedla:

„ 4 tisíce podpisů pod peticí v zemi, kde žije 8 milionů lidí, u rádia, které má něco kolem 700 tisíc posluchačů, mě může vnitřně mrzet a také mě mrzí, ale nepokládám to – TADY MI MODERÁTOR ČESKÉ TELEVIZE PŘED DOKONČENÍM VĚTY SKOČIL DO ŘEČI A VĚTU MĚ TEDY NENECHAL DOŘÍCI, ALE PŘES TOTO PŘERUŠENÍ MODERÁTOREM JSEM JI DOŘEKLA:…. V podstatě jsem to čekala“.

Omlouvám se české veřejnosti za to, že jsem pod tlakem pana moderátora (který jsem sama v daném okamžiku, kdy jsem byla připravena především odpovídat na dotazy k novému programu, nikoliv k peticím, pokládala za nesmyslný a absurdní), neřekla vše – a vynechala tak ve své odpovědi 5 zřejmě důležitých slov: zhruba a schopných vyjádřit vlastní názor.

Omlouvám se tedy, že jsem se nechala špatným vedením rozhovoru ze strany moderátora České televize zmást natolik, že jsem danou větu neřekla absolutně přesně. Absolutně přesně by totiž tato věta zněla:

„ 4 tisíce podpisů pod peticí v zemi, kde žije ZHRUBA 8 milionů lidí SCHOPNÝCH VYJÁDŘIT VLASTNÍ NÁZOR (tedy bez kojenců a úplně malých dětí), u rádia, které má něco kolem 700 tisíc posluchačů mě může vnitřně mrzet a také mě mrzí, ale nepokládám to za relativně vysoké číslo.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).