Hlavní navigace

Reakce RTA na informaci, že FTV Prima na ní podává trestní oznámení

[Tisková zpráva] Regionální Televizní Agentura, a.s. sdružující pět provozovatelů regionálního televizního vysílání považuje podání trestního oznámení ze strany FTV Prima s.r.o. za úsměvné i smutné zároveň.

Sdílet

Úsměvná je samotná skutečnost, že se FTV Prima takovýmto trikem pokouší odvést pozornost od podstaty sporu – tedy skutečnosti, že FTV Prima se údajnou záměnou programu Prima za program Prima family pokouší zbavit svých závazků vůči regionálním vysílatelům a fakticky jim znemožnit naplňování jejich licencí platných až do roku 2018. Ve skutečnosti se totiž nejedná o žádnou změnu programu, ale pouhé kosmetické přejmenování kanálu.

„Pro diváky to nebude znamenat v podstatě nic. Ta změna je víceméně technická, to není změna, která se dotkne programu jako takového.“, Programový ředitel TV Prima Petr Vladyka, 4.12.2011

Smutná je na podání FTV Prima zejména skutečnost, že takovýmto ryze taktickým podáním zaneprazdňuje orgány činné v trestním řízení, které potřebují své kapacity využívat na rozkrývání a dokumentování skutečné trestné činnosti.

Regionální provozovatelé televizního vysílání RTA:
RTA VÝCHODNÍ ČECHY, s.r.o.
RTA JIŽNÍ ČECHY, s.r.o.
RTA JIŽNÍ MORAVA, a.s.
RTA ZLÍN, s.r.o.
RTA OSTRAVA, s.r.o.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).