Hlavní navigace

Reality show – Jste to, co jíte

[Tisková zpráva] Televize Prima chystá do vysílání novou reality show – Jste to, co jíte. V současné době probíhají přípravy na natáčení a Prima TV hledá zájemce o účast v pořadu.

Sdílet

Jste to, co jíte – je v mnoha zemích úspěšná reality show, která se na podzim letošního roku konečně objeví i v ČR. Televize Prima získala vysílací licenci od společnosti Celador International Ltd. Vůbec poprvé tento pořad odvysílala britská televizní stanice Channel 4 v létě roku 2004 a zaznamenala fantastický ohlas. Letos tato televize odvysílala už třetí sérii a pořad každý týden sledovalo okolo tří milionů diváků. S velkým úspěchem byl formát vysílán například v Austrálii, Rakousku, Belgii, Brazílii, Kanadě, Dánsku, Finsku, ve Francii, Holandsku, v Polsku, na Novém Zélandě a v dalších zemích. Například v Dánsku se v současné době vysílá už třetí série tohoto formátu, který se stal stabilní součástí vysílacího schématu. První řada této reality show dosahovala průměrně 27% podílu na trhu (2005). Ve Finsku byla odvysílána první série na podzim v roce 2005 – průměrně dosahovala 33% podílu na trhu, velmi výrazně oslovila divačky ve věkové skupině 15–44 let – mezi nimi dosahovala průměrně 48% podílu na trhu. V Belgii byla první série odvysílána na jaře v roce 2005 a dosáhla průměrného podílu na trhu 33,8 %.

Jak už sám název napovídá, tato reality show je hlavně o tom, nakolik ovlivňuje jídelníček celý náš život – nejen fyzický vzhled, ale i stav duše a naše osobní štěstí. Nejde tedy jen o pořad o hubnutí, dietách a zdravém životním stylu… (I když o těchto věcech se diváci během reality show dozvědí mnohé.)

V reality show Jste to, co jíte diváci uvidí příběhy konkrétních lidí, zjistí, že i v této oblasti souvisí všechno se vším, přesvědčí se o důležitosti a síle motivace a pevné vůle i o tom, jak může člověk změnit svůj život pouze tím, že se vzdá některých zamilovaných pochutin a upraví svůj životní styl – i když to rozhodně není jednoduché. Průvodcem pořadu i účastníků bude specialista na hubnutí, který pomůže těm, kteří se naší reality show budou chtít zúčastnit, na jejich nelehké cestě ke změnám.

Jak se do reality show Jste to, co jíte přihlásit: Zájemci o účast v pořadu Jste to, co jíte se mohou přihlásit prostřednictvím dotazníku zveřejněného na www.iprima.cz. Dotazník musí vyplnit sám zájemce za svoji osobu. Po vyplnění a odeslání dotazníku bude automaticky zařazen do databáze, a pokud bude splňovat všechna kritéria potřebná pro účast v pořadu Jste to, co jíte, pozve ho produkce castingu k osobnímu pohovoru. Jestli ho do reality show vybere, to už bude záležet zejména na adeptovi na zhubnutí samotném. I když se to nepodaří každému, jistě bude stát za to pořad Jste to, co jíte pravidelně sledovat: rady od odborníka týkající se zdravého životního stylu jsou užitečné pro všechny, nejen pro ty, kteří „narostli více“, než by si přáli.