Hlavní navigace

Oblíbená reality show o přestavbě bydlení pokračuje čtvrtou sérií na Primě!

[Tisková zpráva] Jak se staví sen je oblíbenou reality show Televize Prima o splněných snech v přestavbách bytů, domů a všeho krásného v našem okolí. Na proměnu přitom bývá většinou jen velmi málo času. V rámci „bleskové proměny“ má DECO tým od začátku do bytu jen 36 hodin! Pořad se stal pro diváky Primy téměř nepostradatelným a díky diváckému zájmu si zasloužil již čtvrtou sérii. Můžeme se tedy těšit na 8 nových epizod s týmem designérů a moderátorem Pavlem Cejnarem. Televize Prima vybrala 8 šťastných, kterým také díky partnerům pořadu splní sen o krásném bydlení.

Sdílet

Jak se pořad vyvíjel? V první sérii… se vždy jednalo především o přestavbu celkových interiérů, kdy se DECO tým zaměřoval na rozsáhlé rekonstrukce včetně změny dispozic bytových parametrů.

V druhé sérii… si DECO tým více pohrával s designem interiérového charakteru. Omezily se velké stavební úpravy a prostředky byly investovány do úprav designu (nábytek, osvětlení, doplňky). Ve druhé řadě Televize Prima v rámci pořadu podpořila i dva charitativní projekty – Sluneční dům a Konto Bariéry.

Ve třetí sérii… se tvůrci rozhodli předat více proměn jednomu designérskému týmu – Anně Lacové a Tomáši Marxovi. Větší část ze 12 dílů právě designovali oni. Pro designéry to byla výzva jak udělat interiér vždy jinak a originálně. Zbylé díly pak připadly na ostatní známé designéry z I. a II. série. Diváci měli také možnost sledovat hodnocení ve studiích.

A čím se bude lišit 4. řada? Změna 4. řady bude spočívat hlavně ve vysílacím čase, kdy Televize Prima pořad Jak se staví sen v premiéře odvysílá každý čtvrtek po 21. hodině. Tím se pořad dostane k většímu počtu diváků. Designéři se opět rozjedou do rodin a budou plnit sny o krásném bydlení! K jednotlivým dílům se rovněž navrátí patroni. Již v tuto chvíli můžeme prozradit, že se diváci mohou těšit na: Zuzana Dřízhalovoá (VKV), Lukáš Hejlík (Ošklivka Katka), Petr Šiška (Nic než pravda)

Několik málo zajímavostí o pořadu…

  • 1. série odstartovala v srpnu roku 2007.
  • Každá série měla 12 dílů, celkem bylo již natočeno 36 epizod.
  • Každá řada přilákala do castingu na tisícovku účastníků. V evidenci pro poslední dvě řady je přes 7500 jmen a bytů!
  • Proměny 36 dílů si vyžádaly investici přes 9 milionů korun!
  • Od začátku natáčení se během jednoho roku vystřídalo přes 30 designérů, kromě odborníků bylo k pořadu na úpravu interiéru pozváno i několik celebrit, jako například Josef Klír, Zuzana Belohorcová, Michaela Dolinová či Petr Lesák.
  • Pořadem prošlo mnoho celebrit. Charitativních dílů se účastnila Helena Vondráčková, Lucie Bílá, Chantal Poullain. Jako patroni spolupracovaly i tváře Televize Prima (Petr Vondráček, Dana Morávková, Světlana Zárubová a mnoho dalších).
  • Ne vždy probíhá rekonstrukce podle prvních plánů a představ. Nejzajímavější díly jsou ty, v nichž průběh rekonstrukce potrefí nějaký malér – spadne třeba malba ze staré stěny nebo ze zahraničí nedorazí nějaký kus nábytku. Designéři pak musejí na místě rychle vymyslet jiné řešení a až do předání bytu potom jejich práce připomíná adrenalinový sport.
  • Pro pořad Jak se staví sen ale nic není překážkou a DECO tým si umí se vším poradit. V daném termínu designéři vždy byt předají a to, co ze začátku vypadalo jako komplikace, považují spíše za výzvu nejen pro sebe, ale i pro štáb, který pořad natáčí. Jde přece o to, aby byli spokojení majitelé bytu i televizní diváci!