Hlavní navigace

Reality show Odhalení v pořadu Bez obalu

[Tisková zpráva] Česká televize vysílala v neděli večer ve 21.40 hod na ČT1 pořad Bez obalu. Jedna z reportáží se věnovala "tak trochu jiné reality show" Odhalení. Český rozhlas coby autor projektu by se rád vyjádřil k některým nesrovnalostem, které v pořadu zazněly.

Sdílet

V pořadu Bez obalu například zaznělo, že v gorilí reality show soutěží čtyři soutěžící. Není tomu tak. V reality show Odhalení máme pouze tři soutěžící. Malou Moju jsme do soutěže nezařadili. Jen ať si v klidu užívá bezstarostného mládí, říká vedoucí projektu Odhalení Miroslav Bobek. Novinář Reflexu Andrej Halada zřejmě neviděl ani jeden díl pořadu Odhalení a zřejmě se ani nepodíval na webové stránky. Stačilo by si přečíst alespoň základ.

Další mylnou informací je vysílací čas projektu Odhalení. V pořadu Bez Obalu uvedl Milan Šíma, že pořad mohou diváci vidět na ČT24. Zřejmě neměl k dispozici programové schéma. Reality show Odhalení se vysílá večer na ČT24, opakuje se v Dobrém ránu na ČT1, s celým Dobrým ránem se ještě týž den opakuje na ČT2. Čili nikoliv jen na ČT24, jak tvrdí.

Moderátor Milan Šíma také uvedl, že vedle Českého rozhlasu projekt vytvořila i Česká televize. Ve skutečnosti animátoři České televize připravili pouze grafickou znělku pořadu. Námět vytvořil, gorily nahrává, záznam vybírá, scénáře píše a režii provádí po celou dobu vysílání tým Českého rozhlasu. Česká televize od Českého rozhlasu pouze přebírá aktuální hotový díl pořadu. Ve vysílání pořadu Odhalení je na konci každého dílu vždy copyright: Pro Českou televizi připravil Český rozhlas 2005.

V pořadu také zaznělo, že projekt Odhalení zřejmě nenajde příliš mnoho příznivců. Nemyslíme si to. Na našich internetových stránkách www.rozhlas.cz/od­halení v sekci diskuse si tento projekt všichni pochvalují a Zoo Praha má jistě také radost se zájmu návštěvníků. Zvláštní pozornost věnují projektu významná zahraniční média. Spíše by projektu Odhalení pomohl lepší vysílací čas. V prime time na ČT1, kde by mohl konkurovat reality show vysílaných na komerčních televizích. To je ovšem v rukou České televize. Český rozhlas se snaží vytvořit kvalitní projekt. Český rozhlas jako autor projektu si klade za cíl poskytovat svým posluchačům a divákům vzdělávací, zábavný a informativní obsah a především úplné a pravdivé informace. Věříme, že kvalitně odvedenou práce lidé poznají. Budeme se tedy snažit dál. V případě dotazů je Vám k dispozici šéfredaktor ČRo 8 a autor projektu Miroslav Bobek na adrese: miroslav.bobek@roz­hlas.cz.