Hlavní navigace

Red Bull X-Fighters na Nova Sport

[Tisková zpráva] Od dubna do září bude Nova Sport stejně jako v minulých letech vysílat Red Bull X-Fighters. Prestižní soutěžní setkávání nejlepších světových freestyle motokrosařů odstartuje v pátek 15. dubna v Dubaji a Nova Sport ho stejně jako dalších pět závodů odvysílá v přímém přenosu.

Sdílet

Praha 14. dubna 2011 – Vítězství ročníku bude obhajovat Nate Adams. Američan, přezdívaný „Ničitel“, ale nebude mít jednoduchou úlohu. V minulé roce předvedli velké zlepšení především Nor Andre Villa a mladý Novozélanďan Levi Sherwood. Villa dokázal vyhrát jeden, Sherwood dokonce dva závody. Vysoko pomýšlí také španělský toreador Dany Torres, australský držitel mnoha rekordů Robbie Maddison nebo japonský samuraj Eigo Sato.

Stejně jako v minulém roce by se i letos mohli představit dva nejlepší čeští freestyle motokrosaři Libor Podmol a Petr Pilát. Podmol se v uplynulé sezóně stal mistrem světa Mezinárodní motocyklové federace a tak by pozvánka na některý závodů určitě měla pro českého jezdce přijít.

Red Bull X-Fighters každý rok míří na tradiční, ale i nová a svým způsobem exotická místa. Po loňských premiérách u egyptských pyramid nebo na moskevském Rudém náměstí se tentokrát začne na poušti v Dubaji. V květnu se bude skákat v hlavním brazilském městě Brasilia, v červnu se jezdci vrátí na Olympijský stadión do Říma, v červenci je čeká tradiční býčí aréna v Madridu, v srpnu budou hosty nového Národního stadiónu ve Varšavě. A v září se k velkému finále poprvé vypraví do Austrálie, na zatím utajované místo.

Všechny závody prestižního seriálu Red Bull X- Fighters uvidíte na Nova Sport v přímých přenosech. Začínáme v pátek 15. dubna v 19:15 z Dubaje.

Red Bull X- Fighters v roce 2011:
15. 4. 2011 SAE (Dubaj)
28. 5. 2011 Brazílie (Brasilia)
24. 6. 2011 Itálie (Řím)
15. 7. 2011 Španělsko (Madrid)
6. 8 . 2011 Polsko (Varšava)
17. 9. 2011 Austrálie

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).