Hlavní navigace

Red Hat vydal novou verzi svého Linuxu.Klíčem je virtualizace.

[Tisková zpráva] Red Hat, největší světový výrobce open source programů, oznámil uvedení páté verze svého Red Hat Enterprise Linuxu, profesionálního systému určeného primárně pro servery a datacentra podnikových zákazníků. V nové řadě je kladen velký důraz na virtualizaci, která je integrována do všech hlavních produktů od operačního systému, i nástrojů pro storage a clustering.

Sdílet

Pátá verze Red Hat Enterprise Linux již v prodeji
Red Hat, celosvětový lídr v operačních systémech založených na open source systému, vydal v březnu novou, již pátou verzi Red Hat Enterprise Linux.

Produktová řada Red Hat Enterprise Linux cílí primárně na serverovou infrastrukturu a datacentra podnikových zákazníků, ale obsahuje i varianty pro PC a desktopy. Hlavní silou nové verze je všudypřítomná virtualizace. Mezi další novinky patří důraz na 64bit procesory, integrovaný bezpečnostní nástroj SELinux a možnost bezproblémové integrace s Active Directory v heterogenních prostředích s produkty společnosti Microsoft.

Virtualizace: unikátní nabídka
Analytici předpovídají, že o novou verzi bude na serverovém trhu velký zájem, protože se jedná o první produkt, který virtualizaci skutečně integruje do celé nabídky, od serverů přes podporu datových storage a clusterových systémů.

Unikátní je rovněž obchodní aspekt portfolia Red Hat, protože nová verze systému umožňuje již v základní verzi provozovat čtyři virtuální instalace RHEL bez nutnosti dokupovat další licence. Zákazník tak za jednu cenu získá vlastně pět instalací. V dražší variantě Red Hat Enterprise Linux Advanced Platform je dokonce limitován pouze výkonem hardware, protože počet virtuálních instalací není limitován.

O Red Hat Enterprise Linux
Red Hat Enterprise Linux je vedoucím systémem na trhu „placených“ Linuxů. K open source systému jsou přidány certifikace kompatibility hardware a software, garantované aktualizace po 7 let a profesionální technická podpora. Firma Red Hat se za svůj Linux otevřeně staví a kromě podpory svých technologií nabízí i zprostředkování podpory pro své partnery (například Dell, IBM, HP a další), zatímco běžné linuxové distribuce jsou ponechány bez jakýchkoliv garancí.

Systém v Čechách a na Slovensku koncovým zákazníkům prodává firma ENLOGIT, oficiální Red Hat Advanced Business Partner. K systému poskytuje kompletní služby certifikovaných linuxových expertů.