Hlavní navigace

Redakce MF DNES a iDNES.cz spojily síly

[Tisková zpráva] Největší seriózní deník MF DNES a nejdůvěryhodnější zpravodajský portál iDNES.cz ohlašují redakční sblížení, které si klade za cíl posílení vnímání obou titulů veřejností coby spojených médií. Po vzoru západních deníků se redakce tištěného a internetového zpravodajství sestěhovaly do společných prostor. Vznikl moderní newsroom, který právě dnes přechází do plného provozu.

Sdílet

„Jde o největší operaci svého druhu v Česku. Stěhování se bezprostředně dotklo více než 120 lidí. Změna stylu práce, který s sebou tato novinka přináší, se týká 360 lidí,“ říká Robert Čásenský, šéfredaktor MF DNES.

Důvodem sestěhování jednotlivých redakcí je dosažení plynulejšího toku informací. V případě získání nové zprávy se tato objeví primárně na iDNES.cz, a je jedno, redaktor kterého z médií ji získal. Na iDNES.cz tak najdou čtenáři veškeré informace, jejichž zveřejnění nesnese odkladu. Tím se počet aktuálních zpráv na internetu ještě zvýší.

V deníku MF DNES budou nadále zveřejňovány exkluzivní informace, výsledky pátrání novinářů, články, které do hloubky rozebírají události předchozího dne, a také rozsáhlé speciální či servisní přílohy. Obě média tak budou čtenářům poskytovat originální a hodnotný obsah.

„Chceme, aby čtenářům k získání přehledu o všech událostech doma i ve světě plně stačilo to, že se přes den podívají na iDNES.cz a ráno si přečtou deník MF DNES. Neboli nepotřebovali sledovat žádná další média,“ říká Michal Hanák, šéfredaktor iDNES.cz.

Součástí změn je i redakční blog, který bude spuštěn v úterý 16. října a jehož prostřednictvím bude redakce pravidelně komunikovat se čtenáři.