Hlavní navigace

Redaktor Radiožurnálu aktuálně z Haiti

[Tisková zpráva] Také Český rozhlas 1 - Radiožurnál má na Haiti postiženém ničivým zemětřesením svého zvláštního zpravodaje Pavla Poláka. Ten se bude posluchačům Radiožurnálu pravidelně hlásit s aktuálními informacemi do hlavních zpravodajských relací a podle možností se ve vysílání objeví i větší reportáže.

Sdílet

„Práce v takto náročném terénu vyžaduje i zvláštní technické vybavení, mobilní telefony nefungují. Reportér Radiožurnálu má satelitní telefon, ale i ten se dá zatím používat jen na letišti v Port-au-Prince,“ říká vedoucí zahraniční redakce Klára Stejskalová.

Situace na Haiti zatím příliš nelepší. „Po celém městě vyrostly provizorní tábory, většinou na hřištích a stadionech, kde Haiťané žijí s celými rodinami pod jednoduchými plachtami. V ulicích se také objevují anglicky psané transparenty, na nichž se Haiťané dožadují pomoci, jídla a hlavně vody. Pitná voda je v současnosti to nejdůležitější, co na Haiti chybí,“ hlásil dnes v přímém vstupu Pavel Polák. Dění na ostrově Hispaniola bude sledovat minimálně do konce týdne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).