Hlavní navigace

Ředitel Amnesty International ČR on-line na webu ČT

[Tisková zpráva] Zdeněk Rudolský, ředitel Amnesty International ČR, bude v úterý 12. června od 14.00 hod. odpovídat na dotazy diváků a návštěvníků webu ČT. Své dotazy mu mohou položit už teď na internetové adrese: www.ceskatelevize.cz/chat

Sdílet

Od Zdeňka Rudolského, ředitele Amnesty International ČR, se mohou diváci mimo jiné například dozvědět, jakými způsoby lze pomáhat nespravedlivě vězněným a pronásledovaným lidem.

Dne 13. června 2007 proběhne ve všech krajských městech informační a osvětová kampaň, kterou Česká televize podporuje vysíláním osvětového spotu. Cílem informační kampaně Nerušit! je seznámit veřejnost s metodou, kdy lidé z celého světa píší dopisy, tzv. „urgentní apely“, na podporu jednotlivých obětí bezpráví, lidí nespravedlivě vězněných a pronásledovaných. Dlouhodobé výzkumy ukazují, že pokud na místo, kde jsou porušována lidská práva, přijde dostatečné množství dopisů, často dochází ke zlepšení situace a změny se dosahuje v jedné třetině všech případů. Každý může pomáhat, aniž by musel investovat mnoho peněz či času. Stačí jen několik minut na přečtení a podepsání dopisu.

Více informací: www.amnesty.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).