Hlavní navigace

Ředitel společnosti Člověk v tísni on-line na webu ČT

[Tisková zpráva] U příležitosti 15 let vzniku společnosti Člověk v tísni bude její ředitel Šimon Pánek ve středu 19. září od 14.00 hodin odpovídat na dotazy diváků a návštěvníků webu ČT.Své dotazy mu mohou položit už teď na internetové adrese: http://www.ceskatelevize.cz/chat

Sdílet

působnosti společnosti jako poděkování veřejnosti a všem dárcům za jejich pomoc a finanční příspěvky na humanitární projekty a projekty souvisejícími s lidskými právy. Pana ředitele se diváci mohou ptát na činnost společnosti, jak jsou peníze vybrané ve veřejných sbírkách využity, jak je kontrolována realizace projektu, jaké to je pracovat ve válečných oblastech aj.

Člověk v tísni vznikl jako humanitární organizace, která za patnáct let rozšířila svou působnost do mnoha dalších oblastí – podporuje rozvoj v méně šťastných oblastech světa (Etiopie, Afghánistán, Namibie a další), podporuje sociální integraci ve 45 českých a moravských městech a obcích, pořádá festival Jeden svět, podporuje dodržování lidských práv (Kuba, Bělorusko, Moldávie a další) a provozuje informační a vzdělávací projekty.

V sobotu 22. září oslaví společnost Člověk v tísni na Střeleckém ostrově v Praze patnáct let od svého vzniku. Od 14 hodin je připraven bohatý program – africké hry nejen pro děti, závod míru kolem ostrova, videostop, bezvirová zóna, namibijské výrobky, tombola, sváteční chvilka poezie, fotografické bludiště jménem Svět se snímky ze zemí, kde Člověk v tísni působí nebo působil a další. V 18 hodin začíná koncert hudebních skupin Bengas, Al Yaman a Santy y su marabu. Pro přítomné je připraveno české i cizokrajné občerstvení, vstup na odpolední happening i večerní koncert je zdarma.

Česka televize podporuje právě probíhající děkovací kampaň vysíláním spotů. Více informací: www.clovekvtisni.cz