Hlavní navigace

REGION OSLAVÍ 85. NAROZENINY LUBOMÍRA LIPSKÉHO A ČESKÉHO ROZHLASU

[Tisková zpráva] V neděli 18. května tomu bude přesně 85 let, co se stal součástí našeho éteru i tehdejší Radiojournal. Teprve později mu čeština přidělila nové jméno - Rozhlas. Ve stejném roce přišel na svět i skvělý český komik Lubomír Lipský. Český rozhlas Region proto oslaví právě tuto neděli 85. narozeniny Českého rozhlasu i pana Lipského v pořadu Nalaďte si legraci.

Sdílet

Uslyšíte první slova v československém éteru, připomeneme si známé fotbalové utkání na MS v Římě v roce 1935 a také stanici Hvězda, která začala vysílat v roce 1971. S Lubomírem Lipským si bude autor pořadu Patrik Rozehnal povídat o jeho prvním setkání s rozhlasem v tatínkově kavárně, o první rozhlasové roli i živé estrádě. Dozvíte se, jak se zrodil Hlustvisihák a kdo všechno užíval jeho jméno. Čekají vás známé i zapomenuté scénky proložené českými písničkami, které natočil Taneční orchestr Československého rozhlasu (TOČR). Klasiku českého humoru za posledních 85 let si poslechněte na Českém rozhlasu Region tuto neděli v 17 hodin.

Český rozhlas Region je regionální stanice Českého rozhlasu pro území Středočeského kraje. Vysílá na frekvencích Beroun 88,4 FM; Benešov 99,0 FM; Příbram 100,0 FM; Mladá Boleslav a Nymburk 100,3 FM; Rakovník 100,4 FM; Kutná Hora, Kolín a Kladno 100,5 FM. V průběhu dne poskytuje Český rozhlas Region svým posluchačům nepřetržitý proud informací převážně regionálního charakteru (zprávy každou hodinu, ráno každých 20 minut), aktuální i náročnější publicistiku, kvalitní hudbu (pop, country, folk, dechovka) a zábavu. Večer a v noci vysílá pořady určené národnostním a sociálním menšinám, komponované hudební pořady i pořady kontaktní a zábavné. Ke stěžejním pořadům Českého rozhlasu Region patří talk show Jana Rosáka Tandem, do které si tento moderátor zve známé osobnosti našeho kulturního a společenského života, dále pořad o vaření Pochoutky, jehož autory jsou Naďa Konvalinková a Patrik Rozehnal a v neposlední řadě i hudební pořad U muziky s Josefem Zímou a pravidelný týdeník o zahrádkaření a kutilství Hobby magazín Eduarda Hrubeše.

Český rozhlas Region – rádio vašeho kraje www.region.roz­hlas.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).