Hlavní navigace

Regionální televize POLAR zahajuje nově své vysílání ve třetím multiplexu

[Tisková zpráva] Praha, 28. února 2012 – Společnost Czech Digital Group, a.s. (CDG), provozovatel třetího zemského digitálního multiplexu (MUX 3), uzavřela smlouvu o šíření zemského digitálního televizního vysílání (DVB-T) se společností POLAR, největší soukromou televizní společností v Moravskoslezském kraji. Nový regionální program tak ve zmíněném kraji od 5. března 2012 doplní celoplošné vysílání televizní stanice Prima LOVE, rozhlasové stanice Proglas, středočeské regionální TV Metropol, západočeské regionální TV ZAK, které již v MUX 3 vysílají. Nově své vysílání ve stejném multiplexu zahájila v Libereckém a Královehradeckém kraji regionální TV GENUS, a to od února 2012.

Sdílet

POLAR je jediným soukromým provozovatelem televizního vysílání v Moravskoslezském kraji, který šíří svůj program komplexním způsobem prostřednictvím digitálního terestrického vysílání (DVB-T), kabelovou sítí UPC (DVB-C + analog), digitálním kabelovým vysíláním IPTV a přes internetové zpravodajské portály a také prostřednictvím mobilních telefonů.

Nový program TV Polar bude dostupný divákům v kraji Moravskoslezském a bude ho mít nyní možnost sledovat 11 % obyvatel České republiky, což představuje více než 1,1 mil. diváků.

„Rozšíření programové nabídky MUX 3 potvrzuje vedoucí pozici zemského digitálního vysílání pro šíření TV programů a je velmi dobrou zprávou pro vývoj celého, dnes již plně liberalizovaného, televizního trhu v ČR. Vstupem dalšího zákazníka do třetího multiplexu jsme velmi potěšeni,“ říká Kamil Levinský, člen představenstva společnosti CDG. „V loňském roce jsme připravili zcela nové produktové portfolio pro MUX3 a zařadili jsme i regionální koncept tak, abychom zvýšili dostupnost tohoto multiplexu i pro menší a lokální televize. Nové produktové portfolio lépe odráží situaci na trhu a umožňuje vysílání za výhodných podmínek také menším subjektům, pro které bylo dříve pozemní vysílání finančně náročné,“ dodává Levinský.

Televize POLAR bude od 28. února vysílat upoutávku. Premiérové vysílání pak bude moci divák shlédnout od 5. března 2012. Vysílání si naladí všichni majitelé set-top boxů v Moravskoslez­ském kraji.

„Těší nás navázání spolupráce se společností CDG, která je dceřinou společností Českých Radiokomunikací a.s., protože pozemní vysílání nám zajišťuje vysoké pokrytí televizním signálem v Moravskoslezském kraji. Vysílání je tak dostupné pro velký počet televizních diváků,“ uvádí Jaroslav Korytář, jednatel společnosti POLAR.

„Naši diváci se mohou těšit především na místní regionální pořady, včetně zpravodajství, publicistiky a magazínů,“ doplňuje Jaroslav Korytář.

Ke vstupu nové regionální televize do třetího multiplexu přispěly určitě i změny v produktové nabídce společnosti CDG, především již zmíněný regionální koncept, který je pro regionální TV stanice atraktivní. První stanicí, která začala svůj regionální program šířit v pozemním vysílání je TV Metropol, jejíž vysílání bylo zahájeno v Praze a Středočeském kraji v srpnu 2011. Další, kdo se k 15. lednu 2012 připojil k regionálnímu vysílání ve třetím multiplexu, je západočeská TV ZAK a od 2. února spustila své vysílání i TV GENUS, jejíž vysílání přijímají diváci v oblasti Libereckého a Královehradec­kého kraje.

Návod pro diváky:
Zahájení vysílání nového programu TV POLAR v MUX 3 může od diváků vyžadovat aktivaci ladění programů na jejich set-top-boxech či TV přijímačích vybavených DVB-T tunerem v těch případech, kdy si nový program přijímač nenaladí automaticky sám. Pro tento případ doporučujeme následující postup:

  • Vyberte v ovládacím menu přijímače (většinou označeném jako „set up“) záložku „ladění“ (tuning)
  • Vyberte možnost ručního ladění (manual tuning)
  • Nastavte přijímaný kanál vysílací sítě MUX3 na kanál 48 (vysílače Ostrava – Hošťálkovice a Ostrava – Slezská) a potvrďte tuto volbu (OK – enter).
  • Nový program by se měl během několika vteřin v seznamu programů objevit
  • V případě, že výše uvedený postup nefunguje, lze v záložce „ladění“ (tuning) zvolit možnost automatického ladění (automatic tuning); tato volba zajistí kompletní opětovné naladění všech TV programů v dostupných multiplexech

Více informací o kanálech a vysílačích Českých Radiokomunikací, ze kterých je možné v jednotlivých regionech naladit MUX 3, se dozvíte na speciálních informačních webových stránkách Českých Radiokomunikací www.digistranky.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).