Hlavní navigace

Regionální televize sjednocují své jméno i vysílání

[Tisková zpráva] Sedm regionálních televizí sdílejících vysílací kmitočty s Televizí Prima čekají od 1. září 2008 zásadní změny.

Sdílet

Regionální televize GENUS (Liberec), LYRA (Ústí nad Labem), DAKR (Most), VŘÍDLO (Karlovy Vary), ZAK (Plzeň), MORAVA (Olomouc) a TV VYSOČINA se spojily do programové sítě a začnou používat nové jednotné označení R1. R1 se tak stává nedílnou součástí názvu jejich programu. K projektu se připojí také pražské a středočeské vysílání Televize Prima.

Regionální televize rovněž sjednotí své vysílání. Dvacetiminutový zpravodajsko-publicistický blok se bude v Televizi Prima vysílat v premiéře ve všedních dnech vždy od 17.40 do 18 hodin. V repríze pak budou odvysílány následující den od 7.00 do 7.20 hodin.

„Shodná je od září grafická podoba regionálního vysílání i název hlavní zpravodajské relace – Minuty regionu. Obsahem se však budou jednotlivé „erjedničky“ lišit. Samozřejmě i nadále je úkolem regionálního zpravodajství mapovat dění v krajích, pro něž vysílají,“ uvádí Ing. Karel Zýka, ředitel Regio Media, a. s., a dodává, že tomu odpovídá i ústřední slogan právě probíhající kampaně: „R1 – ZRCADLO VAŠEHO KRAJE“.

Šéfredaktor zpravodajství a publicistiky Televize Prima, Pavel Zuna, jeho slova doplňuje: „Jsme velmi rádi, že k tomuto sjednocení dochází, a plně ho podporujeme. Jednotný formát je určitě ku prospěchu.“ Regionální blok zahájí zpravodajské Minuty regionu a Sport, pokračuje se informacemi o počasí a dopravě. Prostor dostanou i publicistické pořady věnované výhradně regionálním tématům.

Novinkou ve vysílání televizí R1 jsou společné koprodukční pořady, na jejichž výrobě se podílejí všechny televize v síti R1. V pondělí půjde do éteru vlastivědný cyklus MOZAIKA. Úterý patří kulinářskému pořadu GASTRO a středa televizním radám z cyklu VÍME JAK. Ve čtvrtek budou „erjedničky“ zvát na VÝLET a pátek je v síti R1 vyhrazen pro pořad o zdraví VITAMÍN.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).